آیت‌الله علی اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، اظهار کرد: اکنون اگر ولادت امیرالمؤمنین و سایر ائمه(علیهم‌السلام) را جشن می‌گیریم برای این بوده که تبرکی به آنان جسته باشیم و نام و آموزه‌های آنان را همچنان نصب العین خود قرار بدهیم.

وی با اشاره به اینکه باید جشن های دهه مهدویت هر چه باشکوه‌تر برگزار شود، افزود: یکی از دلایلی که جشن میلاد امام مهدی(علیه‌السلام) را نسبت به بقیه ائمه اطهار (علیهم‌السلام) باشکوه‌تر برگزار می‌کنیم در قید حیات بودن ایشان است.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: یکی دیگر از دلایلی که جشن ولادت امام زمان(علیه‌السلام) را پرشورتر و در مدت‌زمان بیشتر برگزار می‌کنیم این است که می‌خواهیم با اهداف، تعالیم و آموزه‌های ایشان بیشتر آشنا شویم.

وی تصریح کرد: اینکه ما اعتقادداریم حضرت در قید حیات است فقط مختص شیعیان نیست بلکه صدها عالم فرهیخته از شخصیت‌های اهل سنت وجود دارند که به این مطلب صریحاً اعتقاددارند.

آیت‌الله اسلامی با تأکید بر اینکه در قید حیات بودن حضرت مهدی(علیه‌السلام) مختص شیعیان نیست، ادامه داد: محدث شعرانی یکی از علمای اهل سنت می‌فرماید عده‌ای از علمای اهل سنت خدمت امام مهدی(علیه‌السلام) مشرف شده‌اند، بنابراین آن حضرت اکنون در قید حیات هستند همه علمای اهل تسنن و اهل تشیع به این مطلب اعتراف کردند به همین دلیل سالروز تولد ایشان را باشکوه‌تر جشن می‌گیریم.

وی با اشاره به اینکه ذکر مهدویت پر رنگ کردن امید به آینده است، بیان کرد: هنگامی‌که می‌بینیم عدالت در دنیا کم شده به دنبال آیینی می‌رویم تا عدالت را نوید دهد بنابراین ذکر مهدی(عجل الله تعال فرجه) و پر رنگ مهدویت رنگ کردن امید به آینده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: با مکتبی مانند مهدویت که حاکی از آینده بانشاط و پر خیروبرکت بوده نیمه شعبان را جشن می‌گیریم تا با اهداف و مکتب ایشان بیشتر آشنا شویم.

انتهای پیام/تس