به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران سردار محمد میرجانی در مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدای واحد اطلاعات عملیات لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(علیه السلام) که همزمان با روز پاسدار در مسجد مقدس جمکران برگزار شد با اشاره به اینکه با هیچ بیان، قلم و فیلمی نمی‌توان زحمات نیروهای اطلاعات عملیات در دوران دفاع مقدس را به تصویر بکشد و بیان کند، اظهار کرد: باید به خانواده‌های شهدا و ایثارگرانی که چنین دلیرمردانی را در دامان ایمانی خود پرورش داده‌ و به آنها درس شجاعت، شهادت طلبی، ایثار و ولایتمداری دادند با تمام وجود تجلیل کرد.
وی ادامه داد: پس از آغاز جنگی که بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل شد و دشمن بیش از ۲۲ هزار کیلومتر از خاک پنج استان ما را اشغال کرد و جنایات زیادی را مرتکب شد، مستکبران عالم تصور کردند که کار اسلام، انقلاب و جمهوری اسلامی تمام شد، اما به فرمان امام خمینی(ره) فرزندان این کشور وارد صحنه شدند و جنگی که تا نزدیکی اهواز پیش آمده بود را نه تنها متوقف و دشمن را از خاک کشور بیرون کردند بلکه در خاک عراق نیز پیش‌روی کرده و در برخی مناطق در داخل خاک عراق مستقر شدند.
مسئول اطلاعات عملیات لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب(علیه السلام) در دوران دفاع مقدس با تاکید بر اینکه با حضور همه جانبه نیروهای حزب الله جنگ با پیروزی نظام اسلامی به پایان رسید، بیان کرد: یکی از رموز موفقیت جنگ استفاده از توان داخل و چشم نداشتن به کمک خارج از کشور بود.
وی افزود: تمام آموزش‌‌ها از قبیل غواصی، شنا، نقشه‌خوانی، جهت یابی، قایق‌رانی و تمام مهارت‌هایی که یک رزمنده برای کار در واحد اطلاعات عملیات نیاز داشت توسط نیروهای با تجربه ارائه می‌شد. قسمت دیگر شنود بیسیم‌های دشمن بود که توسط نیروهای توانمند اطلاعات عملیات انجام می‌شد.
سردار میرجانی در ادامه به بیان خاطراتی از فعالیت های نیروهای واحد اطلاعات عملیات در هشت سال دفاع مقدس پرداخت.
گفتنی است شعر خوانی، مداحی حاج علی مالکی ن‍ژاد و بیان خاطره از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.
انتهای پیام/ش