به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران یونس عالی‌پور، با اشاره به لزوم بررسی شاخص‌های آماری در قم، اظهار داشت: باید بررسی‌ها به‌صورت مستمر و دقیق صورت گیرد تا شاخص‌های موردنظر زائران و مسافران استان قم موردتوجه قرار گیرد.

وی بابیان اینکه سامانه جامع آماری نوروزی به‌صورت سالانه به تهیه گزارش می‌پردازد، افزود: تهیه گزارش آماری از عملکرد مسئولان در نیمه شعبان نیز باید هرساله انجام‌شده و بررسی‌های لازم نیز صورت گیرد، تا بهترین خدمات در این ایام به مسافران و زائران استان ارائه شود.

عالی‌پور با تأکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی گسترده‌ و مطلوب به زائران، عنوان کرد: برنامه‌های حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران به مناسبت ایام نیمه شعبان باید به شیوه‌ای صحیح به مردم و مسافران اطلاع داده شود.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای مسجد جمکران و حرم مطهر ازجمله تجهیز وسایل ایمنی در این اماکن باید به‌خوبی انجام شود، همچنین خدام نیز باید آگاهی لازم را در این زمینه‌ها کسب کنند.

معاون هماهنگی امور زائرین استاندار قم طراحی برنامه‌های فرهنگی برای ایام نیمه شعبان را الزامی برشمرد و گفت: برنامه‌های مختلف فرهنگی و تبلیغی باید در این ایام اجرایی شود، همچنین برنامه‌هایی برای کودکان در نظر گرفته شود تا خاطره خوبی از زیارت داشته باشند.

وی بابیان اینکه خدمات‌رسانی در این ایام باید به‌صورت ویژه موردتوجه قرار گیرد، ادامه داد: استقبال مناسب از زائران نیمه شعبان باید در دستور کار تمامی دستگاه‌های استان قرارگرفته و با همدلی و مشارکت به ارائه خدمات مطلوب بپردازند، همچنین ارزیابی‌های لازم نیز باید صورت بگیرد.

عالی‌پور بابیان اینکه بلوار انتظار و پیامبر اعظم باید برای نیمه شعبان آماده شود، گفت: نقاطی در شهر باید برای ایستگاه‌های صلواتی در نظر گرفته شود تا از پراکنده‌کاری جلوگیری شود، چراکه در غیر این صورت مشکلاتی از قبیل ترافیک را به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه کمیته امنیتی مانند همیشه باید وظایف خود را به‌خوبی انجام دهد، خاطرنشان کرد: مشکلات سال‌های گذشته نباید به‌هیچ‌وجه تکرار شود و زائران از شیوه ارائه خدمات در قم ناراضی باشند.

انتهای پیام/ح