به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، همایش بزرگ «خادمان منتظر» در آستانه نیمه شعبان با حضور خادمان افتخاری خواهر و برادر در شبستان کربلا برگزار شد.

احمد حاجی‌زاده معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران در این مراسم با اشاره به اینکه مقام خادمی در خانه خدا و مسجدی که منتسب به ولی خدا است مقام بسیار رفیعی است، اظهار کرد: خداوند مدال افتخار بر دوش شما گذاشته که در این مکان مقدس به بهترین خلق خدا خدمت می‌کنید و همواره باید شکر گذار این مقام و نعمت باشید.

وی ادامه داد: مسجد مقدس جمکران تنها جایی است که در آن سالانه میلیون‌ها بار «ایاک نعبد و ایاک نستعین» ذکر می‌شود و برای توفیق خدمت در چنین فضایی آن‌هم در دوران سخت شیعه و در بزرگ‌ترین مانور منتظران جهان در نیمه شعبان باید شکر گذار بود.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران بابیان اینکه نیمه شعبان اوج عظمت و نمایش بی‌بدیل شیعه است، بیان کرد: شیعه با دو بال عاشورا و مهدویت اوج گرفته که یکی بال ایثار و شهادت است و مانور عظیم آن در اربعین برگزار می‌شود و بال دیگر آن فرهنگ مهدوی است که حاصلش امید به آینده و تلاش برای آماده کردن جامعه برای ظهور منجی است و چه افتخاری بالاتر از خادمی در وادی انتظار.

حاجی‌زاده با تأکید بر اینکه بعد از شب قدر، شب نیمه شعبان بافضیلت ترین شب سال است، گفت: همه ما باید در کنار هم فضا را برای حضور بهترین خلق خدا در بهترین مکان و زمان آماده کنیم. باید تلاش کنیم تا فرهنگ خادمی به معنی واقعی کلمه در مسجد محقق شود.

وی در پایان به تبیین شاخصه‌های فرهنگ خادمی پرداخت.

گزارش برنامه‌ریزی انجام‌شده برای حضور خادمان در نیمه شعبان توسط سید حسین موسوی رابطی مدیر مرکز خادمین افتخاری و مداحی در سالروز ولادت امام سجاد(علیه‌السلام) از دیگر برنامه‌های این گردهمایی بزرگ بود.

انتهای پیام/ش