به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، قاسم صبری پیش از ظهر امروز در نشست خبری جشنواره ملی ادبی دانشجویی عهد با اشاره به اقدامات فرهنگی مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: این مسجد پناهگاه مردم است و رهبر معظم انقلاب بارها در سخنان خود به مسجد مقدس جمکران اشاره کردند.

وی ادامه داد: تمام ارگان‌هایی که فکر می‌کنند برنامه‌هایی را می‌توانند با همکاری مسجد مقدس جمکران برگزار کنند، از آن‌ها استقبال می‌کنیم و زمینه برگزاری برنامه‌های مختلف در این مسجد فراهم است.

مدیر مرکز آفرینش‌های هنری مسجد مقدس جمکران افزود: به دنبال این هستیم که خانه هنرمندان مهدوی را در این مسجد مقدس ایجاد کنیم و اگر کسی دغدغه کار هنری را در بحث مهدویت دارد، از او استقبال می‌کنیم و پیش‌نویس طرح خانه هنرمندان مهدوی آماده‌شده است و به دنبال ایجاد این خانه در مسجد مقدس جمکران هستیم.

صبری با اشاره به توجه دانشجویان به بحث مهدویت اظهار کرد: این قشرها ایده‌های خوبی در زمینه مهدوی دارند و برگزاری جشنواره دانشجویی یک شروع خوب برای فعالیت‌های مسجد مقدس جمکران در دانشگاه‌ها است.

وی ادامه داد: فعالیت جشنواره عهد از ایام نیمه شعبان آغاز می‌شود، مراسم اختتامیه این جشنواره در مسجد مقدس جمکران و با حضور هزاران تن از دانشجویان برگزار خواهد شد و انتظار دارم که دانشجویان آثار خوبی را به جشنواره عهد ارسال کنند.

مدیر مرکز آفرینش‌های هنری مسجد مقدس جمکران افزود: امیدوار هستم که در آینده دانشجویان پایان‌نامه‌های خود را به موضوع مهدویت و مسجد مقدس جمکران اختصاص بدهند، هرسال همایش عصر آفتاب با حضور دانشجویان در روز ۹ ربیع‌الاول در مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود.

صبری با اشاره به خانه هنرمندان مهدوی اظهار کرد: به دنبال این هستیم که از فعالیت‌های هنرمندان در موضوع مهدویت در مسجد مقدس جمکران حمایت معنوی کنیم، فعالیت خانه هنرمندان مهدوی در تمام رشته‌های هنری خواهد بود.

وی ادامه داد: در مرکز آفرینش‌های هنری مسجد مقدس جمکران برنامه‌های ویژه‌ای را برای ایام نیمه شعبان تدارک دیدیم، جشنواره قاب فیروزه‌ای سه را در این ایام داریم که با موضوع عکس‌های مرتبط با موضوع مهدویت و مسجد مقدس جمکران در شبکه‌های اجتماعی است.

مدیر مرکز آفرینش‌های هنری مسجد مقدس جمکران افزود: ۶۰ هزار پرچم و سربند را برای نیمه شعبان تدارک دیدیم و به دنبال این هستیم که زائرین در شب نیمه شعبان سرودی را برای وجود امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) در مسجد مقدس جمکران همخوانی کنند.

صبری با اشاره به برگزاری نمایشگاه قاب نصرت در مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: این نمایشگاه از حضرت آدم تا امام زمان(عجل الله تعالی فرجه ) است و زندگی پیامبران و ائمه معصومین(علیهم السلام)، انقلاب اسلامی و جریان مقاومت اسلامی و زمان غیبت را به تصور کشیده شده است، نمایشگاه قاب نصرت تا نیمه شعبان در مسجد جمکران برقرار است.

وی ادامه داد: برنامه‌های ویژه‌ای را برای نوجوانان و جوانان در ایام نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران تدارک دیدیم، همچنین گروه سرود نسیم قدر اجرای ویژه‌ای را در شب نیمه شعبان در این مسجد، پوستر ویژه‌ای را برای نیمه شعبان تهیه کردیم که در این ایام بین زائرین در مسجد مقدس جمکران توزیع می‌شود.

مدیر مرکز آفرینش‌های هنری مسجد مقدس جمکران در پایان خاطرنشان کرد: مسابقه کتاب‌خوانی شمیم یاس را در مسجد مقدس جمکران برگزار می‌کنیم که این مسابقه از کتاب امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه) و اخبار غیب است، این مسابقه از روز میلاد حضرت زهرا(سلام‌الله علیها) آغازشده است و در ایام نیمه شعبان ادامه دارد، این مسابقه جوایزی همچون کمک‌هزینه سفر به کربلا دارد.

انتهای پیام/ش