آیت‌الله محمود رجبی در گفت‌وگو با مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: با توجه به اینکه همه ادیان الهی اصل حضور یک منجی را قبول دارند باید بگوییم که این مسئله بین‌المللی یا بین المذاهبی است.

وی افزود: منجی بودن امام زمان(عچل الله تعالی فرجه) و آمدن ایشان در یک‌زمان تقریباً بین همه ادیان و فرق جهان مورد پذیرش است بنابراین جشن ولادت ایشان در نیمه شعبان نسبت به سایر ائمه(علیهم السلام) متفاوت است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه با اشاره به اینکه امام زمان(عچل الله تعالی فرجه) جنبه منجی گری دارند، قم تصریح کرد: بشریت انتظار وجود چنین شخصیتی را به‌عنوان ظهور در بعضی از فرق دارند به همین دلیل در انتظار ظهور هستند.

رجبی خاطرنشان کرد: همه ملت‌ها یک آمال و آرزوهایی را برای آمدن ایشان به‌عنوان نجات‌دهنده در نظر دارند لذا برای اینکه آگاه شوند که یک منجی چه خصوصیت‌هایی دارد و چگونه بشریت را نجات می‌دهد برای همه ملت‌ها مورد سؤال است، بنابراین جشن میلاد در سایه معرفی امام زمان(عچل الله تعالی فرجه)، ظهور و برنامه‌ای که ایشان برای نجات بشریت دارند یک تشنگی را برای آگاهی از این حقیقت به وجود می‌آورد.

وی عنوان کرد: برای ترویج فرهنگ در سایه زمینه منجی گری اگر برنامه‌ای داشته باشیم بهترین موقعیت برای ارائه فرهنگ دینی به‌خصوص فرهنگ اهل‌بیت(علیهم السلام) است که باید از آن استفاده کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه بابیان اینکه جشن میلاد یک فرصت گران بهایی برای ترویج فرهنگ اهل‌بیت(علیهم السلام) است، بیان کرد: اگر نخواهیم در جشن میلاد فرهنگ دینی را ترویج کنیم یک فرصت گران بهایی را ازدست‌داده‌ایم.

رجبی ادامه داد: مستکبران جهان می‌دانند که این منجی هر فردی که باشد در مقابل آنان خواهد ایستاد به همین دلیل تمام توان خود را به کار خواهند گرفت تا با وی مبارزه کنند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه ما در قبال پاسخگویی به شبهات در رابطه با حضرت مهدی(عچل الله تعالی فرجه) سنگین است، خاطرنشان کرد: باید جشن‌های میلاد حضرت در جهت پاسخگویی به این شبهات، معرفی چهره حقیقی و جامعه آرمانی مدنظر حضرت باشد.

انتهای پیام/تس