به گزارش خبرنگار مركز خبر روايط عمومي مسجد مقدس جمكران، ابراهیم صدوقی امروز در نشست خبری «جشن نیمه شعبان» که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار داشت: برنامه های فرهنگی ویژه نیمه شعبان از سه شنبه 19 اردیبهشت آغاز می شود و تا شام جمعه 22 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران ابراز داشت: حجج اسلام والمسلمین ماندگاری، فرحزاد، میرزامحمدی، حسینی قمی و پناهیان از جمله سخنرانان این ایام هستند.

وی با بیان این که در نیمه شعبان سال جاری رویکرد ویژه ای برای منتظران در نیمه شعبان داریم، بیان داشت: اجتماع بزرگ منتظران حضرت حجت(عجل الله تعالي فرجه) از ویژه برنامه های مسجد مقدس جمکران در نیمه شعبان است که منتظران بیعت نامه ای را هم‏صدا با مجری قرائت می کنند و با امام زمان(عجل الله تعالي فرجه) بیعت می کنند.

صدوقی فضای نیمه شعبان را تربیتی و آموزشی دانست و افزود: برنامه ها با نگاه به بحث مجاوران این مسجد مقدس انجام شده که 12هزار نفر در یک حرکت نمادین با پرچم و گل برای عرض تبریک به مسجد جمکران خواهند آمد.

وی به «همایش منتظران ظهور» اشاره کرد و گفت: همایشی ویژه طلاب و روحانیان حوزه علمیه با عنوان «همایش منتظران ظهور» صبح نیمه شعبان تدارک دیده شده که جمعه 10 صبح در شبستان کربلا آغاز می شود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران ادامه داد: کارگاه های آموزشی کوتاه مدت سبک زندگی با موضوع مهدویت از دیگر ویژه برنامه های نیمه شعبان است که با حضور اساتید و کارشناسان برگزار می شود.

وی بیان داشت: در اتاق عقد این مسجد مقدس، برنامه عقدی برای زوج های جوان برگزار می شود؛ همچنین برنامه روایان انتظار متشکل از اساتید و طلابی است که با حضور در میان خانواده ها به تبلیغ می پردازند.

صدوقی خاطرنشان کرد: آیین ویژه خطبه خوانی امسال به برنامه های نیمه شعبان اضافه شده که عصر نیمه شعبان از سوی مرکز خادمین افتخاری مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

وی به شعار امسال مسجد مقدس جمکران در نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: شعار مسجد مقدس جمکران در نیمه شعبان سال جاری « اَللّهُمَّ اِنّا نَرْغَبُ اِلَیْکَ فى دَوْلَةٍ کَریمَةٍ تُعِزُّ بِهَا الاِسْلامَ وَاَهْلَهُ ، وَتُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ وَاَهْلَهُ » عنوان شده است.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: در ایام نیمه شعبان نمایشگاه هایی نیز برگزار می شود که موضوعاتی همچون رسالت انبیاء، رسالت انقلاب اسلامی، مقاومت، تحولات منطقه و استکبار ستیزی را به تصویر کشیده است.

وی ادامه داد: گروه های سرود 110 نفره در این ایام به اجرای برنامه می پردازند؛ ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مسجد مقدس جمکران تشکیل می شود که اعضای آن از سراسر کشور نام نویسی می کنند و به آن ها آموزش هایی در زمینه فضای مجازی هم داده می شود.

صدوقی در پایان گفت: کودک، نوجوان، جوان، خانواده و بین الملل 5 گروه مخاطبان مسجد مقدس جمکران هستند که برای هر کدام از گروه ها ویژه برنامه های فرهنگی خاصی تدارک دیده شده است.

انتهاي پيام/ص