به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، رضا پاینده با اشاره به فرارسیدن ایام نیمه شعبان به تشریح برنامه‌ها و اقدامات انجام‌شده در موضوع امربه‌معروف و نهی از منکر پرداخت و اظهار کرد: در این ایام چهار ستاد در ورودی‌های مسجد در نظر گرفته‌شده که در هر ستاد ۵۰ امربه‌معروف با شعار تذکر لسانی، وظیفه همگانی خدمت خواهند کرد.

وی افزود: مقرهایی که برای نیروهای امربه‌معروف در نظر گرفته‌شده عبارت است از مقر شهید زین‌الدین در باب الکوثر، مقر شهید دل آذر در باب الشهاده، مقر شهید عابدی در باب الرضا(علیه‌السلام) و قرارگاه مرکزی امربه‌معروف که مقابل درب شماره پنج مسجد قرار دارد.

دبیر ستاد امربه‌معروف مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: در تعاملاتی که با برادران امربه‌معروف سپاه و ستاد امربه‌معروف استان قم با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین بیک زاده داشتیم هماهنگی‌های لازم در رابطه با نیروهای امربه‌معروف منطقه انجام شده است.

پاینده با اشاره به اینکه داخل مسجد نیروهای امربه‌معروف و خادمین حضور دارند تصریح کرد: جلسات هماهنگی با فرمانده کلانتری، انتظامات و مسئول بخش‌های امربه‌معروف برای اجرای هر چه‌بهتر این امر برگزارشده است.

دبیر ستاد امربه‌معروف مسجد مقدس جمکران افزود: تعداد ۱۲ فراز از فتوای علما را همراه با تعدادی شکلات بسته‌بندی کرده و در اختیار زائرین قرار می‌دهیم تا فریضه امربه‌معروف همراه با پذیرایی شکلات به مناسبت نیمه شعبان انجام بپذیرد.

پاینده با اشاره به اینکه تعداد ۲۰ هزار بسته تبرکی برای توزیع آماده‌شده است، گفت: قریب به ۴۰۰ نیرو در ایام نیمه شعبان در  درب‌های ورودی به کار گرفته شدند و به کمک این نیروها در محوطه صحن‌های مسجد، صحن مرکزی و صحن‌های اطراف جوراب و چادر به زائران خواهر ارائه می‌شود.

دبیر ستاد امربه‌معروف مسجد مقدس جمکران بابیان اینکه در ایام نیمه شعبان هم از ظرفیت‌های استانی استفاده کردیم و هم‌ظرفیت‌های نیروها و خادمین مسجد گفت: امیدواریم با این اقدامات به سهم خود بتوانیم در ترویج امربه‌معروف و نهی از منکر در این پایگاه عظیم تشیع قدمی اثرگذار برداریم.

انتهای پیام/ش