به گزارش مركز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، رضا پاینده با اشاره به فرارسيدن ایام نیمه شعبان به تشریح برنامه‌ها و اقدامات انجام‌شده در موضوع امربه‌معروف و نهي از منكر پرداخت و اظهار كرد: در اين ايام چهار ستاد در ورودي‌هاي مسجد در نظر گرفته‌شده كه در هر ستاد 50 امربه‌معروف با شعار تذکر لسانی، وظیفه همگانی خدمت خواهند كرد.

وی افزود: مقرهایی که برای نیروهای امربه‌معروف در نظر گرفته‌شده عبارت است از مقر شهید زین‌الدین در باب الکوثر، مقر شهید دل آذر در باب الشهاده، مقر شهید عابدی در باب الرضا(علیه‌السلام) و قرارگاه مرکزی امربه‌معروف كه مقابل درب شماره پنج مسجد قرار دارد.

دبير ستاد امربه‌معروف مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: در تعاملاتی که با برادران امربه‌معروف سپاه و ستاد امربه‌معروف استان قم با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین بیک زاده داشتیم هماهنگی‌های لازم در رابطه با نیروهای امربه‌معروف منطقه انجام شده است.

پاینده با اشاره به اینکه داخل مسجد نیروهای امربه‌معروف و خادمین حضور دارند تصریح کرد: جلسات هماهنگی با فرمانده کلانتری، انتظامات و مسئول بخش‌های امربه‌معروف براي اجراي هر چه‌بهتر اين امر برگزارشده است.

دبير ستاد امربه‌معروف مسجد مقدس جمکران افزود: تعداد ۱۲ فراز از فتوای علما را همراه با تعدادی شکلات بسته‌بندی کرده و در اختیار زائرین قرار می‌دهیم تا فریضه امربه‌معروف همراه با پذیرایی شکلات به مناسبت نیمه شعبان انجام بپذیرد.

پاینده با اشاره به اینکه تعداد 20 هزار بسته تبركي براي توزیع آماده‌شده است، گفت: قریب به ۴۰۰ نیرو در ایام نیمه شعبان در  درب‌های ورودي به کار گرفته شدند و به کمک این نیروها در محوطه صحن‌های مسجد، صحن مرکزی و صحن‌های اطراف جوراب و چادر به زائران خواهر ارائه می‌شود.

دبير ستاد امربه‌معروف مسجد مقدس جمکران بابیان اینکه در ایام نیمه شعبان هم از ظرفیت‌های استانی استفاده کردیم و هم‌ظرفیت‌های نیروها و خادمین مسجد گفت: اميدواريم با اين اقدامات به سهم خود بتوانيم در ترويج امربه‌معروف و نهي از منكر در اين پايگاه عظيم تشيع قدمي اثرگذار برداريم.

انتهاي پيام/ش