به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران محسن محرری در تشریح برنامه و اقدامات انجام شده برای پوشش امدادی و درمانی جشن های نیمه شعبان مسجد مقدس جمکران، اظهار کرد: امسال کمیته امداد و درمان با توجه به تجارب سال های قبل با اقتدار و توان بیشتری برای پوشش امدادی جشن های نیمه شعبان برنامه ریزی کرده و وارد صحنه خواهد شد.

وی افزود: در همین راستا مقرر شده است جمعیت هلال احمر با تعداد ۲۴ تیم فعال ارائه خدمات کند که این خدمات شامل ۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۱۲ دستگاه آمبولانس و بالگرد است.

مدیر عامل موسسه اموال، املاک و موقوفات مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه امسال مقرر شده است آتش نشانی استان ۱۴ دستگاه ماشین آتش نشانی در اطراف مسجد مستقر نماید بیان کرد: ۶ دستگاه موتور نیز جهت اقدامات فوری در این ایام فعال است.

محرری با بیان اینکه مرکز بهداشت استان نیز با توجه به تعداد ایستگاه های صلواتی و اهمیت رعایت بهداشت در این حوزه وارد میدان شده است، اظهار کرد: مقرر شده است سرکشی دائم در ایستگاه های صلواتی به ویژه در موارد توزیع غذا داشته باشند که به همین منظور ۱۲ تیم مجرب در مسجد و اطراف آن جهت نظارت بر موارد بهداشتی مستقر شده اند.

وی با اشاره به اینکه ستاد ویژه بهداشت شهرستان در مجموعه دارالشفاءحضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) مستقر شده است افزود: در راستای بیمار یابی به ویژه بیماری های عفونی و اسهالی تا غروب جمعه تیم پزشکان و همکاران بهداشت محیط در مجموعه دارالشفاء مستقر میشوند.

مدیر عامل موسسه اموال، املاک و موقوفات مسجد مقدس جمکران گفت: به منظور انجام اقدامات فوری در بروز حوادث، فوریت های پزشکی استان قم علاوه بر پوشش اطراف مسجد یک تیم شامل نیروی انسانی و متخصص با آمبولانس شامل نیروهای انسانی متخصص در صحن مهدوی مستقر خواهند شد.

محرری تصریح کرد: با توجه به حضور سیل عاشقان حضرت مهدی(علیه السلام) تردد و ورود و خروج آمبولانس مشکل خواهد بود لذا مقرر شده است به بیماران اورژانسی، جراحی قلب، سونوگرافی و اکو و هرموضوع مرتبطی در بیمارستان صحرایی که به همت دانشگاه علوم پزشکی در شبستان امام رضا(علیه السلام) برپا شده ارائه خدمات شود.

وی ادامه داد: به همین منظور فضای لازم از طریق مسجد در اختیار این مجموعه قرار داده شده است که با تامین مسیر ورود و خروج آمبولانس اقدامات فوریت های پزشکی در اسرع وقت انجام خواهد شد.

مدیر عامل موسسه اموال، املاک و موقوفات مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه همکاران بسیج جامعه پزشکی به همراه همکاران هلال احمر در چهار نقطه از جامع صحن مهدوی استقرار دارند افزود: به منظور پوشش کامل مراسم و حضور مردم مقرر شده است کلیه ایستگاه ها از جمله بیمارستان صحرایی فعالیت خود را از صبح پنج شنبه آغاز و تا صبح شنبه ادامه دهند.

محرری اظهار کرد: مجموعه دارالشفاء حضرت مهدی(علیه السلام) با آمادگی کامل و پیش بینی های لازم در خدمت به زائرین و نمازگزاران در حوزه های مختلف عمومی و تخصصی، سونوگرافی و آزمایشگاه و موارد مربوطه به حوزه درمان آماده فعالیت هستند.

انتهای پیام/ش