به گزارش مرکز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمكران محسن محرري در تشريح برنامه و اقدامات انجام شده براي پوشش امدادی و درمانی جشن های نیمه شعبان مسجد مقدس جمکران، اظهار کرد: امسال كميته امداد و درمان با توجه به تجارب سال هاي قبل با اقتدار و توان بيشتري برای پوشش امدادی جشن های نیمه شعبان برنامه ريزي کرده و وارد صحنه خواهد شد.

وي افزود: در همين راستا مقرر شده است جمعیت هلال احمر با تعداد 24 تيم فعال ارائه خدمات کند كه اين خدمات شامل 4 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 12 دستگاه آمبولانس و بالگرد است.

مدير عامل موسسه اموال، املاك و موقوفات مسجد مقدس جمكران با اشاره به اينكه امسال مقرر شده است آتش نشاني استان 14 دستگاه ماشين آتش نشاني در اطراف مسجد مستقر نمايد بيان كرد: 6 دستگاه موتور نيز جهت اقدامات فوري در این ایام فعال است.

محرري با بيان اينكه مركز بهداشت استان نیز با توجه به تعداد ايستگاه هاي صلواتي و اهميت رعايت بهداشت در اين حوزه وارد میدان شده است، اظهار كرد: مقرر شده است سركشي دائم در ايستگاه هاي صلواتي به ويژه در موارد توزيع غذا داشته باشند كه به همين منظور 12 تيم مجرب در مسجد و اطراف آن جهت نظارت بر موارد بهداشتي مستقر شده اند.

وي با اشاره به اينكه ستاد ويژه بهداشت شهرستان در مجموعه دارالشفاءحضرت مهدي(عجل الله تعالی فرجه) مستقر شده است افزود: در راستاي بيمار يابي به ويژه بيماري هاي عفوني و اسهالي تا غروب جمعه تيم پزشكان و همكاران بهداشت محيط در مجموعه دارالشفاء مستقر ميشوند.

مدير عامل موسسه اموال، املاك و موقوفات مسجد مقدس جمكران گفت: به منظور انجام اقدامات فوري در بروز حوادث، فوريت هاي پزشكي استان قم علاوه بر پوشش اطراف مسجد يك تيم شامل نيروي انساني و متخصص با آمبولانس شامل نيروهاي انساني متخصص در صحن مهدوي مستقر خواهند شد.

محرري تصريح كرد: با توجه به حضور سيل عاشقان حضرت مهدي(علیه السلام) تردد و ورود و خروج آمبولانس مشكل خواهد بود لذا مقرر شده است به بيماران اورژانسی، جراحي قلب، سونوگرافي و اكو و هرموضوع مرتبطي در بيمارستان صحرايي که به همت دانشگاه علوم پزشکی در شبستان امام رضا(علیه السلام) برپا شده ارائه خدمات شود.

وي ادامه داد: به همين منظور فضاي لازم از طريق مسجد در اختيار اين مجموعه قرار داده شده است كه با تامين مسير ورود و خروج آمبولانس اقدامات فوريت هاي پزشكي در اسرع وقت انجام خواهد شد.

مدير عامل موسسه اموال، املاك و موقوفات مسجد مقدس جمكران با اشاره به اينكه همكاران بسيج جامعه پزشكي به همراه همكاران هلال احمر در چهار نقطه از جامع صحن مهدوي استقرار دارند افزود: به منظور پوشش كامل مراسم و حضور مردم مقرر شده است كليه ايستگاه ها از جمله بيمارستان صحرايي فعاليت خود را از صبح پنج شنبه آغاز و تا صبح شنبه ادامه دهند.

محرري اظهار كرد: مجموعه دارالشفاء حضرت مهدي(علیه السلام) با آمادگي كامل و پيش بيني هاي لازم در خدمت به زائرين و نمازگزاران در حوزه هاي مختلف عمومي و تخصصي، سونوگرافي و آزمايشگاه و موارد مربوطه به حوزه درمان آماده فعاليت هستند.

انتهای پیام/ش