به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، استفان فریدریش شفر در همایش بین المللی منتظران ظهور که صبح امروز در سالن عصر آفتاب مسجد مقدس جمکران در حال برگزاری است، به تشریح اشارات قرآن کریم درباره امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) پرداخت و اظهار کرد: برخی آیه های قرآن کریم صریحاً به امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) اشاره و ایشان را به اهل کتاب معرفی کرده است.

وی به اهمیت و نگاه ویژه ائمه اطهار(علیهم السلام) نسبت به مسئله غدیر اشاره کرد و افزود: در روز غدیر خم همان طور که آیه قرآن اشاره کرده است پیامبر(ص) موظف به انجام رسالت بزرگی شده و آن معرفی امام علی(علیه السلام) و اهل بیت (علیهم السلام) بوده است.

این اندیشمند مهدوی در مورد امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) گفت: در زمانی که از ما می پرسند مع امام منصور، امام حاضر است و این تعبیر درباره حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) است، اما برخی برداشت های دیگری دارند.

فریدریش شفر بیان کرد: تمام ادیان به آمدن یک منجی اعتقاد دارند و مسیحیان می گویند حضرت عیسی(علیه السلام) باز می گردد،اما مهم این است که وی با چه کسی رجعت می کند و این مسئله ای است که در دین تشیع به آن اعتقاد دارند، حضرت عیسی(علیه السلام) به همراه امام زمان باز خواهد گشت.

انتهای پیام/۷۸۰۰۹