به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران، مراسم خطبه خوانی خادمان مسجد مقدس جمکران بعد از ظهر نیمه شعبان با حضور خادمان خواهر و برادر در صحن جامع مهدوی برگزار شد.
سیدحسین موسوی رابطی در حاشیه برگزاری این مراسم، به تشریح اهداف برگزاری این آیین پرداخت و اظهار کرد: ترفیع درجه این مکان مقدس در میان آحاد ملت، برقراری ارتباط معنوی با حضرت صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه) و ارتقا جایگاه و منزلت خادمان افتخاری مسجد مقدس جمکران از جمله اهداف مراسم خطبه خوانی خادمان این مکان مقدس است.
مدیر مرکز خادمین افتخاری مسجد مقدس جمکران با تاکید براینکه جای این مراسم معنوی در میان برنامه های مسجد مقدس جمکران خالی بود، تصریح کرد: مراسم خطبه خوانی خادمان افتخاری مسجد مقدس جمکران برای نخستین بار در روز پرفیض نیمه شعبان برگزار شد.
وی با بیان اینکه متن خطبه از مدتها قبل آماده و تدوین شده است، افزود: این متن برگرفته از ادعیه و زیارات موجود بوده و متن ادبی مراسم نیز در قالب بحر طویل توسط شاعران اهل بیت(علیهم السلام) سروده شده است.
موسوی رابطی با اشاره به حضور معاونین و مدیران مسجد مقدس جمکران در مراسم خطبه خوانی خادمین مسجد، عنوان کرد: در این مراسم تمامی خادمین افتخاری و تشرفی خواهر و برادر مسجد مقدس جمکران که سالها به زائران خدمت کرده اند، حضور داشتند.
وی خاطرنشان کرد: مراسم خطبه خوانی خادمین مسجد مقدس جمکران برای نخستین بار برگزار شده است، اما در نظر داریم تا با لطف و مدد حضرت ولی عصر امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) این مراسم را در مناسبت های مختلف و توسط خادمان مسجد برگزار کنیم.

انتهای پیام/خ