به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، در پانزدهم شعبان سال 255 هجری سامرا شاهد ولادت دوازدهمین امام شیعیان بود، کسی که با نور خود جهانی را نجات خواهد داد.

عاشقان زیادی در شب ولادت حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) خود را به مسجد مقدس جمکران می‌رسانند و خود را در شادی ائمه(علیهم السلام) شریک می‌کنند.

فاطمه عباسی دختری 25 ساله که از استان تهران دل به سفر زده و راهی مسجد مقدس جمکران شده است، می‌گفت زمانی که تصمیم گرفتم راهی شهر قم شوم در جاده برای رسیدن لحظه‌شماری می‌کردم و زمانی که چشمم به گنبد فیروزه‌ای افتاد لحظه‌ای احساس غرور و سبک‌بالی کردم.

عباسی می‌گفت: دومین سال پیاپی است که در شب نیمه شعبان سعادت حضور در مسجد مقدس جمکران نصیب من می‌شود و دوست دارم در این شب عزیز تا صبح در مسجد مقدس جمکران بیدار بمانم و دعا کنم.

وی در مورد فضای روحانی مسجد مقدس جمکران، بیان کرد: فضای روحانی مسجد نسبت به سال گذشته بسیار بهتر شده است در زمانی که وارد مسجد می‌شویم حس و حال خوبی سراغت می‌آید که آن را در هیچ کجای دنیا نمی‌توان پیدا کرد.

این دلداده مهدوی سخن خود را با دعای اللهم عجل لولیک الفرج به‌پایان رساند و گفت: دوست دارم در این سال، ظهور حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) را به چشمان خود شاهد باشم و ان شاءلله هر چه زودتر حضرت به غیبت خود پایان داده ریشه تمام ظلم‌های جهان را بخشکانند.

 

حضور خادمانی از جنس خلوص

جوانان بسیار زیادی با عشق و خلوص نیت تمام خود را به‌عنوان خادم به همگان معرفی می‌کنند تا بلکه بتوانند گوشه‌ای از خدمات این مسجد بزرگ را انجام داده باشند.

هرکدام از آن‌ها باهدف و نیتی که در دل خوددارند، مشغول کار می‌شوند اما برخی افراد به دلیل فرارسیدن نیمه شعبان در روزهای اخیر به جرگه خادمین امام عصر پیوسته‌اند.

برخی خادمین این روزها از ته دل خدمت می‌کنند به‌گونه‌ای که خود را در این مسئله سهیم می‌دانند و دوست دارند باری را از دوش مجاورین و زائرین امام عصر بردارند.

یکی از جوانانی که در شب میلاد امام عصر عجل الله تعالی فرجه مشغول فعالیت است و در بخش ویلچر به سالخوردگان عزیز خدمت می‌کند ناصر فرهام پور سی ساله است.

شخصی که به گفته خود تنها دو روزاست به مناسبت نیمه شعبان افتخار خدمت خادمی مسجد مقدس جمکران را یافته است.

وی در مورد محل خدمت خود که بخش ویلچر و خدمت‌رسانی به زائران حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) است می‌گوید: کمتر کسی می‌تواند چنین خدمتی را برای مردم انجام دهد و خدمت‌رسانی در این بخش افتخاری است که نصیب هر کس نخواهد شد.

فرهام پور هدف خود را از آمدن در این شب به مسجد مقدس جمکران این‌طور بیان کرد: امیدوارم حضرت بقیه‌الله در این شب گوشه چشمی نیز به بنده حقیر عنایت داشته باشد خادم امام عصر در مسجد مقدس جمکران در مورد حرف دل خود، گفت: ان شاءلله حضرت نگاهی به اشک چشم عاشقانی که این شب‌ها در مسجد مقدس جمکران تجمع می‌کنند داشته باشند و دعا می‌کنم زمان ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) هر چه زودتر انجام پذیرد.

عصر روز پنج شنبه‌شب میلاد با سعادت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) در صحن‌ها و خیابان‌های مجاور مسجد مقدس جمکران جایی برای سوزن‌اندازی نبود و هرکسی به هر نوعی که بود خود را به مسجد مقدس جمکران رسانده بود.

در بین جوانان و افرادی که به مسجد مقدس جمکران آمده بودند و در شب میلاد خجسته منجی عالم بشریت دست بر دعا برداشته بودند و برای تعجیل در ظهور حضرت دعا می‌کردند، مردی سپیدموی سالخورده با یک عصا آهسته‌آهسته از دور به سمت مسجد مقدس جمکران گام برمی‌داشت.

از چهره‌اش پیدا بود مسیر طولانی را به شوق معشوقه خود طی کرده اما خستگی در وی نمود نمی‌کرد و درزمانی هم‌کلامش می‌شدی انرژی خوبی را دریافت می‌کردی.

سید مهدی موسوی 70 ساله خود را از آذربایجان شرقی به میعادگاه عاشقان مهدوی رسانده بود و هرگاه نوای یا مهدی ادرکنی را زیر لب زمزمه می‌کرد.

وی می‌گفت امروز که خدا عنایت کرده و سعادت حضور در مسجد جمکران را پیداکرده تنها یک دعا در درگاه خداوند دارد و امیدوار است هر چه زودتر مستجاب شود.

موسوی عنوان کرد: تنها دعایم خوشبختی جوانان کشورم است و امیدوارم زمینه‌ای فراهم شود تا جوانان کشور مشکلات اشتغال و ازدواج آنها برطرف شود.

انتهای پیام/تس