به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، اسماعیل بخشعلی درباره فعالیت آشپزخانه مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان اظهار کرد: واحد آشپزخانه جهت طبخ ۶۰ هزار دست غذا برای خادمین رسمی و افتخاری این مکان مقدس در طول ایام جشن میلاد امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه مشغول به فعالیت بوده است.
وی ادامه داد: پیش‌بینی و تهیه ۵۰ هزار دست غذای سرد و گرم برای زائرین و پذیرایی حدود یک میلیون زائر با شربت، چای، کیک، شیرینی و شکلات در چایخانه مسجد مقدس جمکران طی ایام چهار روزه جشن نیمه شعبان انجام گرفته است.
مدیر پشتیبانی و خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه ۳۲۰ نفر نیروی ویلچربر و زائربر در این ایام آمادگی کامل داشته‌اند، عنوان کرد: ۲۵۰ دستگاه ویلچر و ۶ دستگاه زائربر برقی در جشن نیمه شعبان مشغول به فعالیت بوده‌اند و جابه‌جایی ۱۲۰ هزار نفر از جانبازان، معلولان و سالمندان انجام گرفته است.
بخشعلی تصریح کرد: ۴۸۰ نفر نیروی افتخاری و نیروهای مسجد مقدس جمکران برای نظافت شبانه‌روزی صحنین، شبستان‌ها و تمام فضاهای عمومی فعالیت داشتند و ۸۵۰ چشمه سرویس بهداشتی و ۲۲۰ روشویی جهت استفاده زائران و نمازگزاران آماده‌سازی شد.
وی درباره خدماتی که برای استراحت و اسکان زائرین مسجد مقدس جمکران در ایام نیمه شعبان انجام شده است، ابراز کرد: آماده‌سازی ۲۸ هزار متر فضای مسقف شامل سه شبستان امام هادی، امام عسگری و بخشی از شبستان بقیع نخستین بار برای اسکان زائرین انجام گرفت و همچنین پیش‌بینی اسکان شبانه ۸ هزار نفر فراهم شد.
مدیر پشتیبانی و خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران اضافه کرد: ۲۰ هزار متر از فضای صحن جامع مهدوی جهت استفاده زائرین در جشن‌های نیمه شعبان مفروش شد و ۲۶۰ نفر از خادمین به منظور راهنمایی افراد پیدا شده و گم شده فعالیت داشتند.
بخشعلی یادآور شد: ۴۰ نفر از نیروهای خادمین افتخاری و رسمی مسجد مقدس جمکران برای دریافت نذورات دامی و فعالیت در کشتارگاه این مکان مقدس مشغول به خدمت رسانی بودند.
وی با بیان اینکه هماهنگی با ۱۸ دستگاه اداری خدماتی استان برای سرویس‌دهی مناسب به زائرین در ایام نیمه شعبان انجام شد، اظهار کرد: ستاد زائرین استان قم متشکل از مسؤولان مرتبط با این امور به منظور رفع مشکلات احتمالی در مسجد مقدس جمکران شکل گرفت و گروه‌های امنیتی استان برای پیشگیری از حوادث احتمالی استقرار یافتند.
مدیر پشتیبانی و خدمات زائرین مسجد مقدس جمکران ادامه داد: بیمارستان کامل سیار عاشقان ولایت با به کارگیری پزشکان متخصص، جراح و … توسط دانشگاه علوم پزشکی قم در مسجد مقدس جمکران استقرار داشت و واحدهای اورژانس، هلال احمر و همچنین گروه امداد افتخاری مسجد مقدس جمکران به منظور سرویس‌دهی مناسب به زائرین در ایام نیمه شعبان مشغول به فعالیت بود.
بخشعلی ابراز کرد: به کارگیری بیش از ۳۰۰ نفر از نیروهای داوطلب اعم از خواهر و برادر برای فعالیت در ستاد امر به معروف در ایام نیمه شعبان انجام شد.

انتهای پیام/ش