به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین نظری منفرد در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه تفاوت انسان و حیوان رسیدن انسان به کمال با بهره گیری از اختیار و قوه تعقل است، اظهار کرد: خدای متعال راه خیر و شر را به انسان نشان داده است ولی برخی افراد خودشان زندگی شان را تباه می کنند.

وی ادامه داد: باید از این فرصت عمر به خوبی استفاده کنیم. در روایت آمده در روز قیامت یکی از سوالاتی که از انسان سوال می شود راجع به چگونگی صرف کردن عمر است؟ برخی می گویند عمر را در مسیر بندگی تو صرف کردیم و عده ای هم می گویند عمرمان صرف معصیت و نافرمانی شد؛ این دو مسیری است که انسان می تواند برای خود در زندگی پیش بگیرد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه خدای متعال در ماه شعبان خیرات زیادی قرار داده است، بیان کرد: یکی از اعمال ماه شعبان استغفار است. استغفار یعنی طلب مغفرت از خدای متعال به خاطر لغزش های زندگی. آنچه باعث آرامش انسان می شود یاد خداست و خدای متعال کسی که از رگ گردن به انسان نزدیک تر است، کسی است که خالق و مدبر ماست.

نظری منفرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات پیش رو بیان کرد: ما برای اثبات اینکه در دنیا بر روی پای خودمان هستیم باید در انتخابات شرکت کنیم. باید برای رای دادن حجت داشته باشیم، چون با این رای سرنوشت اجرایی چهار سال کشور را مشخص می کنیم.

وی با بیان اینکه نباید از روی دشمنی و رقابت و با هوی و هوس به کسی رای دهیم، خاطرنشان کرد: باید با تحقیق و سوال از افراد خبره بهترین فرد را برای رای دادن انتخاب کنیم و دین خودش را ادا کند. ان شاءالله روز جمعه به صورت یکپارچه برای رای دادن پای صندوق های رای حاضر خواهیم شد و به هر کس که شایستگی این منصب را دارد رای خواهیم داد.

انتهای پیام/ح