به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام یاسین حسین‌آبادی با اشاره به برنامه های مسجد مقدس جمکران در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: دهه اول ماه رمضان پس از نماز ظهر و عصر حجت الاسلام فرحزاد و دهه دوم حجت الاسلام حیدری کاشانی و دهه سوم حجت الاسلام سید حسین مومنی سخنرانی می کنند،30 شب مناجات در صحن جامع مهدوی به همراه دعای افتتاح و ابوحمزه ثمالی توسط حجت الاسلام شهیدی قرائت می شود.

وی افزود: هر روز ساعت14 برنامه ترتیل و جز خوانی با حضور قاریان بین المللی برگزار می شود و همچنین 28 یا 29 رمضان در مسجد جمکران مراسم معنوی اعتکاف برگزار می شود که احیای سنت نبوی است.

حسین آبادی تصریح کرد: 8 الی 18 رمضان نمایشگاه قرآن وعترت در شبستان امام هادی(علیه السلام) با مشارکت اداره ارشاد قم و مسجد مقدس جمکران برگزار می شود، مراسم رحلت امام خمینی (ره) ظهر 14 و 15 خرداد در مسجد مقام برگزار می شود.

مدیرمسجد مقام و شبستان های جمکران بیان کرد: عصر 17 رمضان مراسم تجدید بیعت خادمان و شست و شوی گنبد انجام می شود ، شب 17 رمضان مقبره ابوالحسن الرضا به عنوان نخستین خادم مسجد مقدس جمکران در خیابان آذر غبار روبی می شود.

وی گفت: هرشب در ماه رمضان برنامه افطاری داریم و در مسجد امام علی(علیه السلام) سفره پهن می شود، شب نخست 800 نفر را میزبانی کردیم و افطار دادیم ، هرشب متفاوت است و میانگین روزی 500 الی 2000 نفر افطاری می دهیم و به صورت متوسط در روز 800 نفر مهمان سفره افطار مسجد مقدس جمکران هستند.

وی با اشاره به مراسم شب های قدر افزود: شب 19 رمضان از ساعت 21 قرآن به سر و سخنرانی توسط حجت الاسلام میرزا محمدی و مداحی مهدوی نژاد برگزار می شود، شب 21 ماه رمضان قرآن به سر وسخنرانی توسط حجت الاسلام و المسلمین میرباقری و قرائت دعای جوشن کبیر توسط حاج غلامرضا غلامرضا زاده انجام می شود و شب 23 رمضان نیز حجت الاسلام مومنی به سخنرانی می پردازد و دعای جوشن کبیر نیز توسط حیدر زاده قرائت می شود.

انتهای پیام/ش