به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین ظهیری ظهر امروز در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران به تبیین القاب ماه مبارک رمضان و توصیف های اهل بیت(علیهم السلام) از این ماه پرداخت و اظهار کرد: رمضان یکی از نام های خدای متعال است و کسی حق بی احترامی به این نام مقدس را ندارد. در روایت داریم از این ماه به عنوان «شهر رمضان» تعبیر کنید.

وی ادامه داد: خدای متعال هیچ انسانی را در روی زمین مجبور به روزه داری نکرده است، تمام مراجع عظام تقلید در رساله ها می فرمایند روزه ماه مبارک رمضان تکلیف است ولی هیچ کس را مجبور به روزه گرفتن نمی کنند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه اگر کسی بخواهد در ماه رمضان روزه خواری کند و اگر در خفا باشد کسی به او کاری نخواهد داشت، بیان کرد: اما شکستن حرمت ماه مبارک رمضان برای کسی جایز نیست و دین به کسی اجازه روزه خواری در ملاء عام نمی دهد.

ظهیری افزود: تمام روزه داران در قبال کسانی که حرمت و احترام ماه رمضان را زیر پا می گذارند وظیفه دارند و باید در این خصوص بی تفاوت از کنار کسانی که روزه خواری علنی می کنند نگذرند.

وی با بیان اینکه  شهر الله، شهر التوبه، شهر الانابه و شهر القیام از القاب و نام های ماه مبارک هستند، خاطرنشان کرد: یکی دیگر از نام های ماه رمضان شهر الرحمه است، رحمه به معنای رشد و تعالی است و باید این فرصت را غنیمت بشماریم. اگر کسی در عالم به جایی رسید به واسطه استفاده از فرصت ماه رمضان است و ما نیز باید از این فرصت بی نظیر حداکثر استفاده و بهره معنوی را ببریم.

انتهای پیام/ح