به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران سید موسی حسینی کاشانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که با موضوع برنامه‌های قرآنی ماه مبارک رمضان در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، بابیان اینکه مهم‌ترین و محوری‌ترین برنامه‌های امسال برپایی نمایشگاه‌های قرآن است، افزود: امسال برای نخستین بار به‌صورت هم‌زمان دو نمایشگاه قرآن یکی در مجتمع ناشران که با همراهی اتحادیه ناشران انجام می‌شود و دیگری در مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

وی بابیان اینکه این دو نمایشگاه خلأهای نمایشگاه قبل را پر می‌کند، ابراز کرد: در کنار این دو نمایشگاه، با هماهنگی‌های صورت گرفته مقررشده که نمایشگاه قرآن توسط کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد نیز در بخش‌های استان برگزار شود.

حسینی کاشانی عنوان کرد: در این نمایشگاه ها غرفه‌های متعددی پیش‌بینی‌شده تا فعالیت عرصه های مختلف قرآنی آخرین دستاوردهای خود را در این مکان در معرض دید علاقه‌مندان قرار دهند، همچنین بن‌های خرید محصولات قرآنی با ۴۰ درصد تخفیف به بازدیدکنندگان از نمایشگاه تعلق می‌گیرد تا محصولات قرآنی خریداری کنند.

وی بابیان اینکه تعویض قرآن‌های فرسوده با قرآن‌های نو از دیگر ظرفیت‌هایی است که در نمایشگاه قرآن امسال انجام می‌شود، اظهار داشت: صنایع‌دستی، خوشنویسی، اجرای زنده هنری در مجموعه نمایشگاه، اجرای خیابانی، اجرای مسابقات ویژه کودکان و نوجوانان از دیگر برنامه‌های قرآنی است که امسال در سطح استان خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: افتتاحیه رسمی نمایشگاه قرآن شنبه ۱۳ خرداد مصادف با ۸ رمضان ساعت ۱۰ شب در مجتمع ناشران خواهد بود، این نمایشگاه از هشتم تا ۱۷ رمضان برپا  و  مراسم افتتاحیه با حضور مسئولان استانی انجام خواهد شد همچنین ده و نیم شب نیز در مسجد مقدس جمکران مراسم افتتاحیه خواهیم داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به زمان بازدید از نمایشگاه قرآن گفت: این نمایشگاه هر شب از ساعت ۹ و نیم تا ۲ بامداد برگزار می‌شود و این نمایشگاه از ۱۳ تا ۲۲ خرداد خواهد بود.

انتهای پیام/ح