ابراهیم صدوقی در گفت‌وگو با مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران بابیان اینکه نمایشگاه قرآن و عترت برای پنجمین بار در استان برگزار می‌شود، اظهار کرد: این نمایشگاه هرساله توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح شهر قم برگزار می‌شود.

وی با اشاره به استقبال مسجد مقدس جمکران از برگزاری این نمایشگاه در این مسجد مقدس، افزود: این نمایشگاه نخستین نمایشگاهی است که به‌صورت مشترک میان مسجد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمکران برگزار می‌شود.

صدوقی با تأکید بر مشارکت سایر ارگان‌ها در برگزاری پنجمین نمایشگاه قرآن و عترت، عنوان کرد: صداوسیمای مرکز قم، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رادیو معارف و روابط عمومی شهرداری قم در برگزاری این نمایشگاه همکاری‌های لازم را داشته‌اند.

وی به برنامه‌های جانبی نمایشگاه اشاره کرد و گفت: فعالیت مؤسسات قرآنی و آثار هنرمندان قرآنی چون خوشنویسی در نمایشگاه عرضه‌شده و مرکز گل نرگس مسجد جمکران نیز برنامه‌های متعددی با رویکردهای قرآنی برای کودکان دارد.

سرپرست معاونت فرهنگی مسجد جمکران دیگر برنامه‌های پنجمین نمایشگاه قرآن و عترت را مورداشاره قرارداد و بیان کرد: طرح تعویض قرآن کهنه و قدیمی با قرآن‌های نو، برگزاری نشست‌های تخصصی قرآنی، طرح تدبر در قرآن، محافل و جنگ‌های قرآنی، مسابقات قرآنی و اعطای جوایز به برندگان از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه ۱۳ خردادماه افتتاح‌شده و تا ۲۳ خردادماه ادامه داد، همچنین ساعات برگزاری نمایشگاه از ۲۲ تا ۲ بامداد است.

انتهای پیام/خ