به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، محمد علی زارع با اشاره به این که یکی از غرفه های پربازدید نمایشگاه قرآن مسجد مقدس جمکران، غرفه گل نرگس است، اظهار کرد: مرکز کودکان و نوجوانان گل نرگس یکی از واحدهای معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران است که در این نمایشگاه در غرفه ای نسبتاً وسیع به اقدامات متنوع و جذابی برای کودکان و نوجوانان می پردازد.
وی افزود: یکی از این فعالیت ها، برنامه رنگ آمیزی ویژه سنین ۵ تا ۹ سال است که در این باره بچه ها متناسب با ماه مبارک رمضان در برگه های مخصوصی اقدام به رنگ آمیزی کرده و اشعاری که متناسب با هر کدام از تصاویر است از سوی یکی از مربیان برای بچه ها خوانده و تکرار می شود.
مسئول مرکز گل نرگس مسجد مقدس جمکران با بیان این که در این غرفه حداقل ۴ مربی کودک و نوجوان حضور داشته و برای بچه ها برنامه قرآنی و مهدوی اجرا می کنند، گفت: یکی از فعالیت ها در این غرفه ناظر به مبحث انس با قرآن کریم است که کودکان از طریق بازی و سرگرمی و نیز قصه خوانی با مفاهیم قرآنی آشنا می شوند.
زارع ادامه داد: علاوه بر پذیرایی از کودکان، در خاتمه محصولات فرهنگی گل نرگس به همراه کتاب نماز به بچه ها اهدا می شود، ضمن آن که احادیث ظهور در قالب های جذاب به بچه ها هدیه داده می شود.
وی با اشاره به این که هر شب محفل قرآنی با قرائت سوره کوتاهی از قرآن در این غرفه برگزار می گردد، گفت: همه تلاش ما این بوده که فضای شاد و در عین حال دینی متناسب با اهداف مسجد مقدس جمکران را برای کودکان فراهم کنیم ، ضمن آن که آموزش غیر مستقیم به بچه ها در کنار بحث سرگرم سازی آن ها به منظور آشنایی با مفاهیم و آموزه های مهدویت جزو اهداف اصلی ما بوده است.
انتهای پیام/تس