به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، ابراهیم صدوقی به تشریح ویژه برنامه های شبهای احیا در مسجد مقدس جمکران پرداخت و با اشاره به اجرای برنامه های شب ۱۹ ماه مبارک رمضان در این مکان مقدس گفت: مراسم احیا و سخنرانی امشب پس از قرائت دعای توسل توسط حجت الاسلام ضیائی، از ساعت ۲۲:۲۰ دقیقه با قرائت دعای جوشن کبیر با نوای گرم حجت الاسلام واضحی، مداحی و سینه زنی توسط حاج علی مهدوی نژاد و سخنرانی و مراسم قرآن به سر گیری نیز توسط حجت الاسلام والمسلمین میرزامحمدی صورت می گیرد.
صدوقی بیان داشت: در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان مراسم احیا و سحنرانی توسط آیت الله میرباقری، دعای جوشن کبیر و عزاداری توسط حاج محمدرضا غلامرضا زاده اجرا می شود.
وی به برنامه های شب بیست و سوم ماه ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: در این شب حجت الاسلام والمسلمین مومن به ایراد سخنرانی و مراسم احیا می پردازد و دعای جوشن کبیر توسط حاج عباس حیدرزاده قرائت می شود.

صدوقی افزود: برنامه های مسجد مقدس جمکران در شب های نوزدهم و بیست و یکم با توجه به تقارن این شب ها با روزهای سه شنبه و پنج شنبه، همراه با قرائت دعای توسل و دعای کمیل است و برنامه ها از ساعت ۲۱ و ۱۵ دقیقه تا ۲۲ و ۳۰ دقیقه به قرائت دعای توسل و دعای کمیل اختصاص دارد. اما شب بیست و سوم از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه ویژه برنامه قرآنی برگزار و قرائت دعای جوشن کبیر از ساعت ۲۲ آغاز می شود.
وی ادامه داد: برنامه های مختلف فرهنگی و قرآنی در این ایام در بخش های مختلف مسجد مقدس جمکران برگزار می شود که از آن جمله می توان به برپایی کارگاه های آموزش سبک زندگی ایرانی و اسلامی و برپایی نمایشگاه سبک زندگی و اقتصاد مقاومتی در صحن رسول اعظم(صلی الله علیه و آله) اشاره کرد.
سرپرست معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران همچنین خاطرنشان کرد: مرکز گل نرگس برای خدمات رسانی به کودکان با ارائه برنامه های متنوع فعال خواهد بود.
وی از برگزاری آیین اعتکاف ماه رمضان ویژه برداران در مسجد مقدس جمکران خبر داد و گفت: علاقه مندان برای ثبت نام در این مراسم معنوی می توانند به پایگاه اطلاع رسانی این مسجد به آدرس http://www.jamkaran.ir مراجعه کنند.
سرپرست معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه اعتکاف در این مسجد طی روزهای ۲۷ و ۲۸ و ۲۹ ماه مبارک رمضان برگزار می شود خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش برای اعتکاف با توجه به اولین سال برگزاری آن تا سقف ۵۰۰ نفر در نظر گرفته شده است. ثبت نام برای شرکت در اعتکاف رمضانیه مسجد جمکران از طریق سایت مسجد انجام می شود و شرایط معتکفین نیز در همین سایت قابل مشاهده است. البته شرایط ویژه ای برای متقاضیان در نظر گرفته نشده غیر از اینکه تنها از میان برادران ۱۸ سال تمام ثبت نام به عمل می آید.

انتهای پیام/ش