به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، آیت الله سید محمد مهدی میرباقری امشب در مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه خدای متعال رزق های فراوان ظاهری و باطنی دارد، بیان کرد: بهترین رزق شب قدر محبت وجود امیرالمومنین و اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) است.
وی ادامه داد: اگر خدای متعال محبت اهل بیت (علیهم السلام) را روزی کسی کند او را به خیر دنیا و آخرت میرساند و اگر کسی به رزق محبت الهی برسد چه در دنیا و چه در آخرت وسط بهشت است.
استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه در روایات ما آثار فراوانی برای محبت اهل بیت(علیهم السلام) به ویژه حضرت علی (علیه السلام) بیان شده است، ابراز کرد: کسی که امام دارد و به محبت امام رسیده به دنیا علاقه ای ندارد و اثر محبت امام زهد در دنیا است.
آیت الله میرباقری افزود: کسی که محبت امام در دلش باشد بیکار نیست، محبین مشغولترین انسان ها بر روی زمین هستند و به خاطر خدا کار می کنند.
وی به دیگر آثار محبت به امام در زندگی پرداخت و اظهار کرد: کسانی که امام دارند دین داریشان با رغبت است، متمایل به عبادت هستند، قبل از تمام شدن فرصت زندگی بارشان را بسته اند، شب ها خواب لذیذ را کنار میزنند و روی به خدا می آورند و به مناجات می پردازند، آنچه در دست مردم است برایشان بی ارزش می شودچرا که باور دارند هر چه خدا می خواسته به آنان داده، با محبت امام چشم انسان از دنیا سیر می شود.
استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه کسی که به امام برسد همه دنیا برایش آیات می شود، گفت: هر کس هم که امام ندارد دنیا برایش تاریک است، اگر انسان امام را درک کرد حجاب دنیا مقابلش برداشته می شود.
آیت الله میرباقری با اشاره به اینکه کسی که به امام رسید، طاعتش حبی است، ابراز کرد: نمی شود کسی امام را دوست داشته باشد ولی دست به گناه بزند. خاصیت محبت بیداری و طاعت است و کسی که امام دارد حتی مکروه از وی سر نمی زند.
وی ادامه داد: کسی که به محبت امام نرسیده باشد نمی تواند جان و مالش را در راه خدا فدا کند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه راه محبت خدا محبت امام است، خاطرنشان کرد: فرصت دنیا به خاطر این است که انسان به این مقام برسد، رزق های مهم امشب توبه است، از گناه و صفات بد جدا شدن و به سمت امام رفتن است و اینها شدنی است  شب قدر بهترین فرصت برای رسیدن به این مهم است.

انتهای پیام/ح