به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی با اشاره به اینکه دین اسلام دینی کامل است که خدشه ای برآن وارد نیست و جامعیت دارد، بیان کرد: پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) به حضرت علی (علیه السلام) فرمودند، ای علی! ششصد هزار گوسفند می خواهی یا ششصد هزار دینار یا ششصد هزار جمله؟ حضرت عرض کردند، ای رسول خدا ششصد هزار جمله. پیامبر(صلی الله علیه و آله فرمودند (آن) ششصد هزار جمله را در شش جمله جمع می کنم.

وی ادامه داد: نخستین جمله حضرت این بود که هرگاه دیدی مردم به فضایل و مستحبات می پردازند، تو به کامل کردن واجبات بپرداز. مهمترین واجبات نماز است و تا نماز درست نباشد سایر عبادات درست نخواهد بود.

استاد حوزه علمیه گفت: حضرت در ادامه فرمودند، هرگاه دیدی مردم سرگرم دنیایند، تو سرگرم آخرت شو، هرگاه دیدی مردم به عیب های دیگران می پردازند، تو به عیب های خودت بپرداز، هرگاه دیدی مردم به آراستن دنیا می پردازند، تو به آخرت بپرداز و هرگاه دیدی مردم به زیادی عمل می پردازند، تو به خالص کردن عمل بپرداز.

مومنی با اشاره به اینکه سفارش دیگر پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) این بود که هرگاه دیدی مردم به خلق متوسل می شوند، تو به خالق متوسل شو، بیان کرد: خداوند همه کاره است و هیچ کس را جز خدا نبینید. امشب قرار است تقدیری که یک سال آینده خواهیم داشت به دست امام زمان(علیه السلام) امضا شود. امشب خداوند می بخشد و باید با خدا صحبت کنید، حتی اگر سنگین تر از کوه ها گناه کرده باشید شب قدر از خدا آمرزش بخواهید که وعده بخشش داده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حقیقت لیله قدر حضرت زهرا(سلام الله علیها) است و تا ایشان به قلبتان نگاه نکنند نمی توانید در شب قدر بک یا الله بگویید.

انتهای پیام/ح