به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین ظهیری در سالروز شهادت امام جعفر صادق(علیه السلام) در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه در ماه شوال سه اتفاق مهم در جهان اسلام رخ داده، اظهار کرد: حادثه اول در هشتم ماه شوال اتفاق افتاده و آن تخریب قبور بقیع است که چهار امام غریب ما در این قبرستان مدفون هستند.

وی ادامه داد: در گذشته این قبرستان گنبد و بارگاه داشت و حتی برخی اهل سنت به زیارت آن می رفتند، ولی وهابیت کور به خاطر عقاید شوم ابن تیمیه شروع به تخریب مقابر و اماکن مقدس از جمله قبور ائمه بقیع (علیهم السلام) کردند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه نطفه داعش در دامن نحس وهابی ها شکل گرفته، بیان کرد: قبرستان بقیع را تخریب کردند، چرا که تصور می کنند شیعه عقیده به گنبد و گلدسته دارد، شیعه معتقد به تکریم و حفظ حریم اهل بیت(علیهم السلام) است و خداوند در قرآن کریم مسلمانان را به این مهم امر کرده است.

ظهیری با بیان اینکه 16 شوال مقارن با جنگ احد است، بیان کرد: اسلام دین خشونت و دین جنگ نیست، امروز دشمنان اسلام میلیونها دلار هزینه می کنند که به دنیا ثابت کنند دین اسلام دین شمشیر است و رافت و مهربانی در آن جایی ندارد. امروز داعش لکه ننگی بر پیکره اسلام شده و جنایات وحشتناکی را در عراق، سوریه، پاکستان و دیگر کشورهای اسلامی انجام می دهد که اسلام را در دنیا دین خشونت نشان دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه حضرت صادق(علیه السلام) احترام والایی برای حضرت زهرا(سلام الله علیها) قائل بودند، بیان کرد: شیعیان ایشان باید در این زمینه نیز الگو باشند و به مادران خود نهایت احترام را بگذارند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه عقاید شیعه در زمان ایشان پایه گذاری شد، ابراز کرد: به همین جهت به شیعه لقب جعفری اطلاق می شود و چهار هزار نفر شاگرد در محضر ایشان عقاید شیعه را فراگرفتند.

ظهیری در پایان خاطرنشان کرد: ویژگی دیگری که در ایشان بارز بود، اخلاق حضرت است، ایشان بسیار خوشرو بودند و تبسم می کردند. خوشرو بودن در منزل باعث افزایش رزق و روزی است و شیعیان باید این ویژگی بارز را سرلوحه زندگی فردی و اجتماعی خود کنند.

انتهای پیام/ح