به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، از جمله آثار ارزشمند رئیس المحدثین، شیخ صدوق(ره) کتاب گرانسنگ عیون اخبار الرضا (علیه السلام) است که به همت انتشارات مسجد مقدس جمکران در دو جلد منتشر شده و به چاپ سوم رسیده است.

این کتاب که توسط عالم ربانی مولی محمد صالح روغنی قزوینی(ره) ترجمه شده است به ذکر حالات، مناقب و فضایل، مباحث، مناظرات و احادیث نقل شده از علی بن موسی الرضا (علیه السلام) پرداخته است .
در جلد اول این کتاب به مباحث توحید، امامت، عصمت انبیاء و امامان (علیهم السلام)، مناظرات ایشان با عالمان ادیان غیر اسلام، ماجرای اصحاب رس و نیز هاروت و ماروت ، … اشاره شده است .
در جلد دوم کتاب عیون اخبار الرضا (علیه السلام) به روایات نقل شده از حضرت در باب فضایل امیر مؤمنان (علیه السلام)، مشاهده احوال زنان امت در معراج توسط پیامبر (صلی الله علیه و آله)، ماجرای گاو بنی اسرائیل، توصیه به صله رحم، خواص برخی میوه ها، فضیلت زیارت امام حسین (علیه السلام)، برخی قصه های انبیاء (علیهم السلام)، بیان اصول و فروع و برخی احکام به فضل شاذان، حسادات مامون به حضرت، مسموم کردن حضرت، شهادت و ثواب زیارت حضرت، … اشاره شده است.

علاقمندان برای تهیه این کتاب دو جلدی می توانند به فروشگاه های کتاب واقع در صحن های مسجد مقدس جمکران و یا مجتمع ناشران استان قم مراجعه کرده و در ایام پر خیر و برکت ولادت آن حضرت با زندگی و شخصیت والای ایشان آشنا شوند.

انتهای پیام/ح