به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین سید عباس لاجوردی در مراسم دعای توسل که با حضور نمازگزاران مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه برخی افراد حامی دین و مدافع حرم حجت خدا هستند و فیض الهی را جریان می دهند، اظهار کرد: این افراد حجت خدا را با قلب، وجود و عنایتش می دیدند و حجت خدا را مظهر بخشش، تربیت و فیض الهی می دانند.

وی با اشاره به اینکه ما هم اگر بخواهیم در مسیر فیض قرار بگیریم باید ایمان بیاوریم که تنها مربی و پرورش دهنده انسان خدای متعال است، بیان کرد: انسان در بهترین شکل ها خلق شد و با بهترین پیامبران و حجج خدا هدایت و پرورش یافت. در مقابل دعوت خدا، شیطان انسان را به هوا پرستی و دنیا پرستی دعوت می کند و حال انسان مخیر است که دعوت خدا را بپذیرد یا خود را به شهوات شیطانی بسپارد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه نخستین تردید شیطان در دل انسان شک در هدف آفرینش و نهایت انسان است، بیان کرد: در این صورت انسان دچار نفاق شده و احکام الهی را انجام نخواهد داشت. چنین انسانی به تمام ارکان دین الهی که برای عبور از دنیا است تشکیک ایجاد می کند.

لاجوردی با اشاره به اینکه اگر می خواهید کنار حجت خدا باشید نمی توانید فقط برای ظهور دعا کنید، ابراز کرد: از خودمان بپرسیم چه قدر تاکنون برای ظهور زمینه سازی کردیم و چه قدر رفتار و عملمان در راستای فراهم کردن شرایط ظهور بوده است.

وی افزود: اگر انسان پیرو شهوات شد جایی برای امام زمان(علیه السلام) نخواهد داشت، بلکه دشمن امام و حتی قاتل وی خواهد شد. شبهه، انسان را مردد می کند و به همین دلیل دشمنان هزینه های سنگین می کنند تا با ایجاد تشکیک در جوانان، اعتیاد، بی حجابی، بی بندباری و … اعتقادات را سست کنند و جامعه را به مرگ معنوی برسانند.

انتهای پیام/ح