به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی ماندگاری امشب در جمع نمازگزاران مسجد مقدس جمکران به تبیین قاعده بهره مندی از هدایت الهی پرداخت و اظهار کرد: نخستین شرط هدایت پذیری خواستن است و ما همه خواستار و مشتاق هدایت هستیم و هر روز در نمازها از خدا می خواهیم ما را به راه راست هدایت کند، اما خواستن فعلی درونی است و تا انسان از عمق وجودش چیزی را نخواهد به سمت به دست آوردن آن نمی رود.

وی ادامه داد: می بینیم علیرغم اینکه مطالب زیادی راجع به دین و اخلاق می شنویم ولی طالب عمل کردن به آن نیستیم، اگر مشتری هدایت باشیم خدای متعال وسیله آن را فراهم می کند، ولی هنوز نمی دانیم همه عالم کارگران خدا هستند و خدا به وسیله تمام موجودات عالم می تواند ما را هدایت کند.

استاد حوزه علمیه گام دوم هدایت پذیری را دانستن عنوان کرد و گفت: اگر بخواهیم هدایت شویم خدای متعال برای ما یک کتاب نازل کرده و فرموده این کتاب برای مومنین هدایت است. ما دو امام زمان داریم، یکی در غیبت است و یکی قرآن کریم است که در میان ما است. امروز قرآن ها کجا هستند؟ چرا از این امام صامت برای هدایت بهره نمی گیریم؟

ماندگاری افزود: امروز برخی در خانه ها به جای توضیح المسائل توجیه المسائل دارند و همه کارهای اشتباهشان را توجیه می کنند. راه دانستن، قرآن و عترت(علیهم السلام) است. هر کس می خواهد در رکاب امام زمان(علیه السلام) باشد باید هر روز برای این دو امام وقت بگذارد و معارف و احکام را یاد بگیرد.

وی با اشاره به اینگه گام سوم هدایت اقدام کردن برای توانمند شدن است، بیان کرد: امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) یارانی می خواهد که اگر به قدرت، ریاست، شهرت و شهوت رسیدند مست نشوند. امروز ریاست طلبی، شهوت پرستی، شهرت طلبی، ثروت پرستی در جامعه موج می زند و اگر توانمند نباشیم نمی توانیم از گزند اینها دور بمانیم.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: جمهوری اسلامی امتحان خوبی برای مدعیان انتظار امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) بود. شهدا از این امتحان سربلند شدند، برخی مسئولین در این آزمون پاک ماندند ولی عده ای نیز رفوزه شدند و سقوط کردند.

ماندگاری بیان کرد: باید برای مبارزه با حب دنیا و شهوت تمرین کرد. امروز بی حیایی و شهوت پرستی در جامعه موج می زند، دعا برای ظهور امام زمان(علیه السلام) نیز موج می زند، ولی باید دید کدام یک حقیقی است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه آخرین گام هدایت پرداخت هزینه است، خاطرنشان کرد: اگر کسی بخواهد هدایت شود و سه اصل فوق را رعایت کند باید هزینه دهد. یک هزینه سرزنش سرزنش کنندگان است. امروز بانوان چادری را در دانشگاه و محیط کار تمسخر می کنند امروز برای حج رفتن حجاج که امری واجب است حرف درآوردند، فردا برای نماز خواندن نیز مردم را تمسخر خواهند کرد. اینها هزینه هدایت است و باید در مسیر هدایت ثابت قدم ماند و از حرف مردم نترسید.

انتهای پیام/ح