به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، محمد کاظم پور امینی مدیر حوزه تولیت مسجد مقدس جمکران در یادداشتی به بیان ویژگی ها و خصائص خادم با اخلاص اهل بیت(علیهم السلام) مرحوم دکتر مهدی بیگدلی پرداخت. متن یادداشت به شرح زیر است:

دانشمند و استاد بزرگوار دکتر مهدی بیگدلی عمر با برکتش سرشار از اخلاص، ایمان، فداکاری در راه خدمت به مردم به ویژه مستضعفین بود.

پیش از انقلاب به امر آیت الله العظمی مرعشی نجفی به امر درمان مردم در مسجد مقدس جمکران پرداخت و همان پایه إیجاد « دارالشفاء حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه» شد.

در هر کار خیری مواجه و یا دعوت می‌شد با اعتقاد و علاقه حضور مفید و مؤثر داشت.

مسؤولیت‌هایی در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران و مراکز درمانی کشور و… حضور پیوسته در مناطق جنگی و هدایت سایر پزشکان و متخصصان برای حضور در صحنه دفاع مقدس از جمله خدمات اوست.

بیمارانش را برای سهولت در تردد شهر تهران از اذان صبح شروع به درمان کرده و تا حدود ۹ صبح کار خود را پایان می‌داد.

أهل تهجد و راز و نیاز با معبود بود و از ابتدای نیمه شب تا اذان صبح به عبادت، قرآن، و أدعیه می‌پرداخت.

بنده واقعی خدا و در امر بندگی تمام عیار بود و از همه مخلوقات خدا حتی نباتات در امر راز و نیاز با معبود بهره می‌جست.

حسینی و أهل بیتی بود و در مجالس أهل بیت با عشق و علاقه وارد می‌شد و نذورات و هدایایی به اعتاب مقدسه تقدیم می‌کرد. علاقه و ارادت خاصی به عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) داشت و …

بیمارانش را اول با مسائل اعتقادی و توسل به خدا و معصومان (علیهم السلام ) آشنا و با نام خدا نسخه را آغاز می‌کرد. برای فقرا و مستمندان هزینه دارو را نیز شخصاً و در خفا می‌پرداخت.

او هر هفته یک الی دو روز با همت والا، با عشق وعلاقه، اعتقاد خالصانه و بدون هیچ چشم داشتی و رایگان به امر درمان بیماران بیش از سه دهه در دارالشفای جمکران و حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها) حضور فعال داشت.

بیماران را در هر شرایطی ویزیت می‌کرد. اگر بیمار توان ورود به مطب نداشت او بر بالینش حاضر می‌شد و مصداق « طبیب دوار بطبه» بود.

با توجه به تخصص اعصاب و روان همواره در روحیه بخشیدن و توانمند سازی و بهبود بیماران موفق بود.

زیارت حضرت معصومه(سلام الله علیها) و امامزادگان قم(علیهم السلام)، قبور علما، بزرگان، مومنین و والدین به عنوان یک فریضه هفتگی او بود.

مسجد مقدس جمکران ملجاء و ماوا او برای ارتباط با خالق خود و حجت خدا حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) بود.

اهل خورد و خوراک نبود. به تکه نانی و ارده شیره سیر می‌شد و روزه داری سیره عملی او بود. بی تکلف و صمیمی و بسیار متواضع بود. مصداق کامل و عملی «قلیل الموونه و کثیر المعونه» بود.

فکر و قلم ناتوان از بیان خصایص و خدمات اوست. جمله‌ای که م‌یتواند او را توصیف کند همانا که او واقعا عبد‌الله بود.

انتهای پیام/ح