به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، جمعیت دفاع از ملت فلسطین به مناسبت سالروز به آتش کشیدن مسجد الاقصی نشستی را تحت عنوان «نقش مسجد در تقویت جریان مقاومت و بیداری اسلامی» امروز سه شنبه ۳۱ مرداد برگزارکرد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران و عضو هیئت موسس و امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین با موضوع نقش مسجد در شکل گیری فرهنگ مقاومت سخنرانی کرد. وی در ابتدا تاکید کرد که ما همه سنگربانان مسئله فلسطین هستیم.

وی در سخنان خود تاکید کرد: درباره مسجد موضوع فراوان است. پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) در نخستین اقدام پس از خروج از سرزمین شرک و در اولین توقف خود مسجد قبا را بنا نمود. رسول گرامی اسلام در اولین گام در مدینه به جای ساخت مرکز اقامتی نیز مسجدالنبی را بنا نهادند. در آیات قرآن کریم نیز بسیار داریم که مسجد را به عنوان سنگر پاکی و پاکان تعریف می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در ادامه افزود: مسجد به عنوان ظرف و پایگاه و جایگاهی برای همه مسائل دنیوی و اخروی شناخته می شود. در طول تاریخ شاهد نقش آفرینی مسجد بوده ایم، انقلاب اسلامی ایران از پایگاه مسجد آغاز و منتشر شد. امام خمینی (ره) نه حزب و نه تشکل سیاسی داشت، ایشان بزرگترین انقلاب جهان را با بهره گیری از محور مساجد شکل داد.

تولیت مسجد مقدس جمکران افزود: ما فعالیت هایی در سال های گذشته در بنیاد شهید در باره روابط شهدا با مسجد داشتیم. ۹۷ درصد شهدا از مسجد به معراج شهدا رفتند. شکل گیری ظرفیت و شخصیت شهدا در مساجد بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان ادامه داد: ما چند مسجد مهم در جهان اسلام داریم که برخی از آنها احکام مشترکی دارند که شامل مسجدالاقصی، مسجدالنبی، مسجدالحرام، مسجد کوفه می شود. در ارتباط با همه این مساجد ارتباط خاصی با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) دیده می شود. امام زمان (علیه السلام) از کعبه ظهور می کند، در مسجدالاقصی نماز اقامه می کند و در مسجد کوفه حکومت خود را برقرار می سازد.

وی در ادامه تاکید کرد: مسجد مقدس جمکران در دوران پیش از ظهور به عنوان زمینه ساز عمل می کند و نقش تمهیدی دارد. همچنین شهر مقدس قم در زمینه سازی ظهور نقش دارد و در حدیثی از امام صادق (علیه السلام) نقل شده است که «علیکم بقم و ضواحیها». همچنین مسجد جمکران منصوب به امام زمان (عج) است. آنچه در این مسجد انجام می شود عبادت خداست، نماز منصوب به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) در هر رکعت خود ۱۰۰ بار ذکر «ایاک نعبدو ایاک نستعین» دارد. یعنی در واقع تاکید ویژه در این مسجد بر عبودیت خداوند است.

تولیت مسجد مقدس جمکران در ادامه تاکید کرد: در ارتباط با عموم مساجد روایت هایی از پیامبر اکرم و اخبار غیبیه وجود دارد. ایشان در این باره فرموده اند: «اذا نزعت الآفات والعاهات عوفی اهل المساجد» به این معنا که آن زمان که آفات و تباهی ها از آسمان و زمین می بارد تنها کسانی نجات می یابند که اهل مساجد هستند.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان همچنین در ادامه با اشاره به بحث تهاجم فرهنگی گفت: قربانیان فسادی که هم اکنون از ماهواره ها از آسمان بر سر انسان ها می بارد، افراد بیچاره و فاسد و جهنمی هستند. پیامبر آن زمان فرمودند که زمانی که فساد از آسمان و زمین می بارد فقط اهل مساجد در امان هستند.

وی در ادامه افزود: جوانی را که با مسجد انس و الفت پیدا کرده باشد نمی توانید بیابید که دچار ناهنجاری و مشکل شده است. اهالی مسجد اهل بی حجابی و بی حیایی نیستند به همین جهت امام خمینی (ره) از مسجد به عنوان سنگر تعبیر نموده اند. به همین دلیل است که دشمنان اسلام به عنوان تخریب وجه مساجد و یا ویران نمودن و آتش زدن فیزیکی مساجد هستند.

تولیت مسجد مقدس جمکران ادامه داد: امروز مسجدالاقصی نمادی برای مسئله فلسطین است. همچنین مسئله فلسطین به عنوان نمادی برای تمایز خیر و شر، خوبی و بدی و حق و باطل است. در ایران نیز مسئله فلسطین نماد متمایز کننده خط امام (ره) است. در واقع مبارزه اما (ره) برای آزادی فلسطین همزاد با انقلاب اسلامی است و اشکال اصلی امام به ر|یم شاه نیز روابط رژیم شاه با رژیم صهیونیستی بود.

حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس آیات قرآن کریم سر سخت ترین دشمنان ما صهیونیست ها هستند. آنها قائل به از بین بردن و نابودی ما هستند و ما نیز در مقابل خواهان نابودی و از بین رفتن رژیم صهیونیستی هستیم. البته بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بیانات مهمی در زمینه نابودی رژیم صهیونیستی بر اساس آیات قرآن کریم داشته اند، ما معتقدیم اسرائیل به یقین در آینده نزدیک از بین خواهد رفت.

انتهای پیام/ح