به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، رئیس شورای معارف و جمعی از مدیران شبکه قرآن سیما ظهر امروز با حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران دیدار و گفت و گو کردند.

رئیس شورای معارف در ابتدای این دیدار به تشریح برنامه های شبکه قرآن سیما پرداخت و اظهار کرد: رسالت در این شبکه تولید محصولات رسانه ای در موضوعات مختلف قرآنی از قبیل تلاوت، تفسیر و حفظ قرآن کریم در تمامی شاخه های آن و انعکاس فعالیت های و رویدادهای قرآنی داخل و خارج از کشور است.

وی ادامه داد: ریاست شورای معارف سیما بر عهده مدیر شبکه قرآن قرار گرفته و از این رو سعی کردیم در مناسبت های مختلف سیاست های رسانه ای معینی را به کار گیریم تا از ظرفیت تمام شبکه ها برای انتقال مفاهیم دینی بهره  ببریم؛ همچنین سعی کردیم همپوشانی بین شبکه های مختلف در مناسبت ها رخ ندهد بلکه با هم افزایی هر چه بهتر از فرصت های موجود برای تبلیغ دین استفاده کرد.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما مسجد مقدس جمکران را یکی از نقاط پر ظرفیت برای بهره گیری صدا و سیما در جهت تبلیغ معارف دینی و مهدویت دانست و گفت: سیما و شورای معارف باید از این ظرفیت عظیم بهره مند شوند. یکی از مهمترین برنامه ها می تواند انتقال حس و حال و فضای معنوی این مکان مقدس به افرادی که به هر جهت توانایی سفر به قم و حضور در مسجد جمکران را ندارد قرار گیرد.

محمد زاده افزود: همچنین از ظرفیت این مکان مقدس می توان برای تولید برنامه های دینی با محوریت امام زمان(علیه السلام) استفاده کرد و در این مسیر از پشتیبانی علمی و محتوایی مسجد مقدس جمکران نیز بهره مند شد.

وی مراسم برگزار شده در این مکانئ مقدس از جمله زیارات، دعاها و تلاوت ها را یکی از منابع خوب برای استفاده و پخش از شبکه های مختلف عنوان کرد و گفت: اگر این مراسم و برنامه ها با کیفیت استاندارد برگزار و همچنین ضبط شود می تواند به عنوان میراث و محصول ارزشمند رسانه ای تا مدتها مورد استفاده شبکه های مختلف قرار گیرد که در این مسیر نیز باید به صورت جدی حرکت کرد.

تولیت مسجد مقدس جمکران نیز در این نشست ضمن تبریک ایام ازدواج فرخنده امیرالمومنین(علیه السلام) با حضرت زهرا(سلام الله علیها) به تبیین ویژگی ها و کارکردهای مسجد مقدس جمکران در زمینه سازی ظهور پرداخت.

ایشان با تاکید بر اینکه شبکه قرآن و رادیو معارف از دستاوردهای بزرگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب هستند، بر استفاده بهتر از این ظرفیت ارزشمند برای تبلیغ آموزه های دینی و مهدویت تاکید کردند.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان بهترین مکان برای خواندن دعای ندبه را مسجد مقدس جمکران عنوان کردند و پیشنهاد دادند این مراسم که به صورت با شکوه در این مکان مقدس برگزار می شود به صورت دائمی از مسجد جمکران بر روی آنتن سیما رود.

انتهای پیام/ر