به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، معاونت فرهنگی این مکان مقدس در آستانه روز عرفه و عید سعید قربان با ویژه برنامه ها و مراسم خاص میزبان زائران حضرت حجت علیه السلام است.

امشب، (دوشنبه شب) که شام شهادت امام باقر علیه السلام است مراسم سخنرانی، مداحی، روضه خوانی و سینه زنی در مسجد جمکران برگزار می شود. سخنران برنامه امشب حجت الاسلام یاسین حسین آبادی خواهد بود.

برنامه های سه شب مسجد هم از ساعت ۱۹ با برگزاری محفل انس با قرآن آغاز می شود. آیین دعای توسل این هفته در شام شهادت امام باقرعلیه السلام با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین صدیقی برگزار می شود و حاج حسن اخباری دعای توسل این هفته را قرائت می کند.

پنجشنبه ۹ شهریور ماه مصادف با روزعرفه است و به همین مناسبت مراسم قرائت دعای عرفه از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه بعد از ظهربا نوای گرم حجت السلام والمسلمین میرزا محمدی آغاز می شود. اما برنامه معمول مسجد مقدس جمکران در روزهای پنج شنبه، این هفته نیز برقرار است.

سخنران پیش از دعای کمیل این هفته ی مسجد مقدس جمکران حجت الاسلام ضیایی است و دعای پرفیض کمیل را نیز ایشان قرائت می کند.

بامداد روز جمعه حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد به عنوان سخنران پیش از دعای ندبه در مسجد مقدس جمکران ایراد سخن خواهد کرد و  دعای ندبه این هفته را نیز حاج مهدی سلحشور قرائت می کند.

مراسم اقامه نماز عید قربان نیز در مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ح