به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، احمد حاجی‌زاده ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی برپایی پیاده روی بزرگ از غدیر تا ظهور  که در سالن جلسات ساختمان اداری مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به وظایف دولت در زمینهٔ تسهیل روند اجرای باشکوه جشن‌های غدیر اظهار داشت: وظیفه اصلی و رسالت دولت ایجاد بسترهای لازم برای رفاه و آسایش مردم برای شرکت در مراسم جشن عید غدیر است.

وی با تأکید بر جایگاه ویژه استان قم در جهت‌دهی به برنامه‌های مذهبی در کشور افزود: در هیچ کجای دنیا مانند قم در روز غدیر جشن‌های مردمی برگزار نمی‌شود بنابراین قم می‌تواند نقطه شروعی برای مردمی کردن این واقعه بزرگ تاریخی مانند پیاده‌روی باشکوه اربعین باشد.

حاجی‌زاده شناسنامه‌دار شدن موکب‌های مسیر پیاده‌روی را موردتوجه قرارداد و گفت: تمامی موکب‌هایی که در مسیر پیاده‌روی عید غدیر از حرم مطهر تا مسجد مقدس جمکران برپا می‌شوند باید دارای هویت و شناسنامه باشند تا احتمال سوءاستفاده‌هایی که درگذشته شاهد آن بوده‌ایم گرفته شود و همچنین تسهیلات و امکانات نیز به‌راحتی در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نوپا بودن پیاده‌روی غدیر در قم شایسته است تا تمامی دستگاه‌های استان پشتیبانی‌های لازم را از این حرکت مردمی انجام دهند چراکه هنر مسئولان در این زمینه خاص کمک بیشتر به مردم برای حضور در این پیاده‌روی باشکوه است.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران با اشاره به ظرفیت‌های مردمی عید غدیر تصریح کرد: باید از توان و ظرفیت‌های مردمی در برپایی این قبیل مراسم‌ها استفاده کرد چراکه رمز ماندگاری و رونق تمام‌کارهای ملی و مذهبی در طول تاریخ مردمی بودن آن‌ها بوده است.

حاجی‌زاده عنوان کرد: عید غدیر بیعت دوباره با امامت است و مراسم پیاده‌روی این روز با عنوان” از غدیر تا ظهور” عصر این روز برپا خواهد شد تا این پیوند همیشگی و جدانشدنی بیشتر از گذشته مستحکم‌تر شود.

وی تأکید کرد: بخش مردمی عید غدیر ۱۵ ایستگاه خدمات‌رسانی در بین مسیر پیاده‌روی را در نظر گرفته و فضای سازی میدان‌ها منتهی به مسجد مقدس جمکران، تبلیغات شهری و حضور طلاب غیر ایرانی از دیگر برنامه‌های این روز بزرگ خواهد بود همچنین در تلاش هستیم تا نماز عید غدیر در مسجد جمکران به امامت آیت‌الله مکارم شیرازی اقامه شود.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران با تأکید بر نظر مثبت مراجع تقلید نسبت به برپایی باشکوه جشن‌های عید غدیر ادامه داد: تمام مراجع متفق‌القول انتظار دارند که این پیاده‌روی مراسمی شاد و با نشاط باشد که امیدواریم با همدلی دستگاه‌های مختلف این خواسته محقق شود.

انتهای پیام/خ