به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، جلسه هم‌اندیشی و همفکری مسئولان استان به‌منظور برپایی باشکوه پیاده روی روز غدیر از حرم مطهر به مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

در این جلسه، معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران با اشاره به ظرفیت‌های مردمی عید غدیر اظهار داشت: باید از توان و ظرفیت‌های مردمی ناتمام در برپایی این قبیل مراسم‌ها استفاده کرد چراکه رمز ماندگاری و رونق تمام‌کارهای ملی و مذهبی در طول تاریخ مردمی‌بودن آن‌ها بوده است.

احمد حاجی‌زاده عنوان افزود: عید غدیر بیعت دوباره با امامت است و مراسم پیاده‌روی این روز با عنوان “از غدیر تا ظهور” عصر این روز برپا خواهد شد تا این پیوند همیشگی و جدانشدنی بیشتر از گذشته مستحکم‌تر شود.

وی تأکید کرد: بخش مردمی عید غدیر ۱۵ ایستگاه خدمات‌رسانی در بین مسیر پیاده‌روی را در نظر گرفته و فضا‌سازی میدان‌ها منتهی به مسجد مقدس جمکران، تبلیغات شهری و حضور طلاب غیرایرانی از دیگر برنامه‌های این روز بزرگ خواهد بود همچنین در تلاش هستیم تا نماز عید غدیر در مسجد جمکران به امامت آیت‌الله مکارم‌شیرازی اقامه شود.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران نیز در ادامه این جلسه با تأکید بر اهمیت توجه به مسئله غدیر تصریح کرد: رمز ماندگاری اربعین و عاشورا در فرهنگ دینی ما مردمی‌بودن آن‌هاست که لازم تلاش کنیم غدیر را نیز در سطح واقعه عاشورا برجسته کنیم چراکه غدیر مهم‌ترین و تأثیر‌گذارترین واقعه در تاریخ اسلام است.

ابراهیم صدوقی سرپرست معاونت فرهنگی مسجد مقدس جمکران نیز در این نشست عنوان کرد: برای روز عید غدیر برنامه‌ها و تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شده که استفاده از فضای شهری در زمینهٔ تبلیغات میدانی، استفاده از ظرفیت رسانه ملی، ارسال مبلغ و ویژه‌برنامه‌های مسجد‌مقدس جمکران از جمله این برنامه‌هاست.

مدیر آموزش و تربیت مسجد مقدس جمکران نیز تأکید کرد: در تلاش هستیم تا برنامه هایی که از نظر معنوی غنی و در عین‌حال شاد و مفرحی هستند را در این مراسم اجرا کنیم تا از ظرفیت این روز بزرگ در معرفی بهتر مکتب غدیر در جامعه بهره مند شویم.

سلیمانیان ادامه داد: در انتهای مراسم پیاده‌روی آئین بیعت مأخوذ برای پیوند دوباره بین امت و امامت در مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قم نیز در بخشی از این جلسه خاطرنشان کرد: متأسفانه واقعه غدیر در کشور مغفول مانده است در حالی‌که ریشه و عصاره مهدویت و تمام عقاید دیگر اسلامی از این حادثه بزرگ برخاسته است.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسین احمدی تأکید کرد: اصل اول و مهم در روز غدیر بیعت مجدد بین امت و امامت است همچنین در این روز مبارک اطعام و قرائت زیارت غدیریه نیز سفارش شده است که امیدواریم تمامی برنامه‌ریزی‌ها در قالب‌های شاد و بانشاط برای مردم عرضه شود.

فراهانی از مرکز فوریت های پزشکی قم نیز برای پوشش امدادی این راه پیمایی عظیم اظهار آمادگی کرد.

انتهای پیام/خ