به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، همزمان با روز عید غدیر و اعلام ولایت و امامت امیرالمومنین(علیه السلام) توسط نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله) خیل عظیم غدیریان با حضور در کاروان پیاده روی غدیر صحنه های زیبایی از عشق و ارادت به خاندان عصمت و طهارت (علیهم السلام) خلق کردند.

عاشقان امیرالمومنین(علیه السلام) از شهر قم و دیگر شهرهای ایران اسلامی بعد از ظهر امروز مسیر معنوی بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) را با در دست داشتن پرچم های مزین به نام زیبای حضرت علی(علیه السلام) و امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) و شاخه های گل پیاده طی کرده و علی علی گویان خود را مسجد مقدس جمکران رساندند.

امروز هزاران محب و شیعه علی(علیه السلام) آمدند تا خوشحالی خود از حادثه بزرگ تغدیر را به عالمان اعلام کرده و با امام زمان خود تجدید بیعت کنند.

امروز بلوار حرم تا حرم طنین نوای حیدر حیدر بود، همه آمدند تا حقانیت غدیر را فریاد زده و به امام زمان خود بگویند تا آخرین قطره خون مدافع ولایت و اسلام ناب هستند و مال و جان خود را فدای خاندان عترت و طهارت خواهند کرد.

غدیریان پس از طی مسیر به مسجد مقدس جمکران مشرف شدند و اجتماع باشکوهی را در عید غدیر تشکیل دادند. شرکت کنندگان در کاروان شادی غدیر در مسجد مقدس جمکران با امام زمان(علیه السلام) تجدید بیعت کردند و این روز بزرگ را به قطب عالم امکان تبریک گفتند.

زائران و مجاوران در بدو ورود مورد استقبال حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت و خادمان مسجد مقدس جمکران قرار گرفتند.

در ابتدای مراسم نیز آیت الله سعیدی تولیت حرم مطهر حضرت معصومه(سلام الله علیها) در جمع شرکت کنندگان در این گردهمایی ولایی حضور یافت.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید که در درس خارج فقه خود بر حضور مردم در این مراسم تاکید کرده بود عصر امروز در بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) یافت و با عاشقان اهل بیت(علیهم السلام) همراه و همقدم شد.

حضور پر شور نوجوانان و جوانان چشم اندازی زیبا از این حرکت معنوی در قاب دوربین ها ثبت کرد. سراسر بلوار پیامبر اعظم(علیه السلام) تشکل های مردمی و هیئات مذهبی با برپایی ایستگاه های صلواتی و توزیع شربت و شیرینی کام غدیریان را شیرین کردند.

شعر خوانی سید حمید برقعی و قرائت بیعت نامه در مسجد مقدس جمکران و اهتزاز پرچم حرم امام علی(علیه السلام) بر فراز گنبد فیروزه ای پایان بخش حماسه حضور مردم در کاروان شادی روز غدیر بود.

نماز جماعت مغرب و عشاء شام غدیر نیز به امامت حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران اقامه شد.

انتهای پیام/خ