به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، ۲۲ ذیحجه مصادف است با شهادت میثم تمار یکی از یاران با وفای امیرالمومنین(علیه السلام). رمان «باغ طوطی» که به همت انتشارات کتاب مسجد مقدس جمکران منتشر شده، روایتی است از زندگی میثم تمار که خواننده پس از مطالعه آن پی می‌برد که این شخصیت بزرگ تاریخ اسلام را به درستی نمی‌شناخته است.

در بخشی از کتاب می خوانیم: « کوفه قبرستانی است که در سکوت مرگ فرو رفته.
–  با این حساب این قبرستان نیازی به طوطی ندارد. مگر نه؟
میثم با تأسف سری تکان داد و آهسته گفت: «روزگاری این سرزمین باغی بود که همه در سایه نعمت‌هایش زندگی خوشی داشتند ولی…
–  نمی‌خواهی بگویی که آن زمان درست مدت خلافت علی بوده؟
–  چرا همین گونه بود. او بهشتی ساخته بود که در آن به احکام خدا عمل می‌شد. بهشتی که در آن سرخ و سیاه و سفید فرقی نداشتند. همه با هم برابر بودند و زندگی در آن …
–  اگر همین جا، در جمع بزرگان کوفه به علی ناسزا بگویی و اذعان کنی هرچه به تو گفته دروغ بوده تو را رها می‌کنم. بدون هیچ قید و شرطی.
–  تو؟ به زودی دستور خواهی داد که دست و پای مرا قطع کنند و زبانم را بیرون بکشند و دهان را بدوزند.
–  باور نمی‌کردم من این قدر سنگدل باشم.
–  این را مولایم علی به من مژده داده.
–  من نمی‌دانم که علی چه به شما داده است که مرگ را این قدر دوست دارید.
از پنجره دور شد و گفت: «پس آن دروغگو به تو گفته که چطور تو را خواهم کشت. اگر همین الآن رهایت کنم قبول می‌کنی که او دروغ گفته؟
مکثی کرد و در را نشان داد و گفت: «می‌توانی بروی»…
رمان «باغ طوطی» به قلم مسلم ناصری در دو قطع رقعی با قیمت ۱۱ هزار تومان در ۲۱۶ صفحه و در قطع وزیری با قیمت ۱۸ هزار ۵۰۰ تومان در ۱۲۲ صفحه از سوی انتشارات کتاب جمکران منتشر شده است و علاقه مندان برای تهیه آن می‌توانند به کتابفروشی‌های واقع در صحن‌های مسجد مقدس جمکران و فروشگاه های پاتوق کتاب در سراسر کشور مراجعه کنند و یا با شماره تلفن‌ ۰۲۵۳۷۲۵۲۲۴۰ تماس بگیرند.
انتهای پیام/ح