به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد دارستانی در شب اول ماه محرم در جمع عزاداران حسینی در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه در طول بیش از هزار سال میلیونها انسان با مهر امام حسین(علیه السلام) به حقیقت توحید دست یافتند، اظهار کرد: ما خدا را در ظهر عاشورا دیدیم که سید الشهدا برای اقامه نماز قربانی داد.

وی ادامه داد: با شروع محرم به میهمانی ویژه دعوت شدیم و برای این میهمانی باید آمادگی داشته باشیم. محرم برای قلوب و دلهای ما نور و پاکی به همراه دارد و در این ایام آمار جرم و گناه به حداقل می رسد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه دومین نکته برای آمادگی در ماه محرم این است که انسان باید از جان و مالش در راه امام حسین(علیه السلام) بگذرد، بیان کرد: در این ماه امتحان می شویم که چه قدر برای سید الشهدا(علیه السلام) و ایام شهادتش احترام قائل هستیم. چند روز لباس مشکی می پوشیم؟

دارستانی افزود: رسول ترک به حرمت سید الشهدا (علیه السلام) یک روز در سال شراب نمی خورد و احترام می کرد و در نهایت خداوند کمکش کرد و به آن مقام بلند رسید.

وی با تاکید بر اینکه ماه محرم ماه زکات روح و بدن انسان است، ابراز کرد: پیاده روی در دسته های عزاداری، گریه، سینه زنی و… ذکات این ماه است؛ ولی اصلی ترین نکته در این ماه مطالعه و تحقیق برای یافتن معرفت نسبت به اهل بیت(علیهم السلام) است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه ختم زیارت عاشورا به صورت روزانه در ماه محرم آثار و برکات زیادی دارد، گفت: هر چه از اعضاء و جوارحمان در محرم بهتر محافظت کنیم بهره بیشتری خواهیم برد.

دارستانی در پایان با تاکید بر اینکه اخلاص در عمل از دیگر بایدهای ماه محرم است، خاطرنشان کرد: در هیئت و مجالس اهل بیت(علیهم السلام) کسانی بالاترند که با اخلاص تر و پاکتر هستند و ما هم باید تلاش کنیم در فهرست این افراد قرار بگیریم.

انتهای پیام/ح