به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام سید احمد دارستانی در شب پنجم محرم در جمع عزاداران حسینی در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه انسان با انجام چند کار می تواند محبت ولی خدا را جلب کند، اظهار کرد: باید هر روز به یاد او باشیم و غم فراغش همیشه در سینه مان باشد. باید تنها دعایمان فرج ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) باشد و دعاهای دیگرمان را ذیل این دعا بخواهیم.

وی ادامه داد: باید عملمان را خرج ولی خدا کرده و کارهای خیر، واجبات و مستحبات را به نیت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) انجام دهیم. به نیت امام زمان(علیه السلام) خیرات دهید و از خود حضرت بخواهید در حق رفتگانتان دعا کند.

استاد حوزه علمیه گفت: دومین کار برای حضرت کمک به فقرا و نیازمندان از محبین اهل بیت(علیهم السلام) است و در زندگی حضرات معصومین(علیهم السلام) نمونه های زیادی از کمک به فقرا هست که باید برای ما الگو باشد.

دارستانی با اشاره به اینکه اگر در جامعه به این شکل عمل شود بسیاری از مشکلات و گرفتاری های شیعیان حل می شود، بیان کرد: هر کس به این موضوع بپردازد و با نیت الهی به دنبال حل مشکلات شیعیان باشد در واقع کار ائمه اطهار(علیهم السلام) را انجام داده است.

وی گفت: علت اینکه خوشی ها از خانه ها رفته این است که دل مومنین و محبین به هم وصل است و اگر در محله ای یک گرفتار وجود داشته باشد خوشی از زندگی بقیه هم خواهد رفت. اگر مهربانی در جامعه حاکم شود ناراحتی ها از بین می رود.

انتهای پیام/ح