به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام سید احمد دارستانی در شب عاشورای حسینی در جمع عزاداران مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه بعد از رحلت رسول خدا (صلی الله علیه و آله) حدود ۵۰ سال طول کشید تا سه امام به تربیت دو سپاه برای کربلا پرداختند، اظهار کرد: این دو سپاه یکی با ۷۲ مرد باغیرت تشکیل شد و تا غروب عاشورا کارش را انجام داد و سپاه دیگر با بیش از ۸۰ زن و بچه باغیرت و با بصیرت که بعد از غروب عاشورا کارشان شروع شد.

وی ادامه داد: یک سپاه تا غروب عاشورا بود و یک سپاه بعد از غروب عاشورا، سپاه اول به فرماندهی امام حسین (علیه السلام) و سپاه دوم به فرماندهی حضرت زینب (سلام الله علیها) و هرکدام از این‌ها نبودند کربلا ناقص می‌ماند.

این خطیب حوزوی با تأکید بر اینکه انسان وقتی این دو سپاه را مقایسه می‌کند نمی‌تواند بگوید کدام‌یک کارشان سخت‌تر بوده، ابراز کرد: چه‌بسا سپاه دوم رسالتش سنگین‌تر و سخت‌تر بود و سپاهیان آن مصیبت‌ها و سختی‌های زیادی را تحمل کردند.

دارستانی در ادامه به بیان وقایع شب عاشورا و اتمام‌حجت امام حسین (علیه السلام) با یارانش برای ماندن یا رفتن و ماجرای وهب و پیوستن وی به سپاه امام حسین(علیه السلام) و شهادتش پرداخت.

انتهای پیام/ح