به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، جلسات آموزشی اقتصاد مقاومتی به همت مدیریت منابع انسانی و مدیریت برنامه  ریزی مسجد مقدس جمکران برای خادمان این مکان مقدس برگزار شد.

اهم مطالب عنوان شده در این جلسات به شرح زیر است:

*تحریم بانک مرکزی تفاوتی با انداختن بمب در پایتخت نداشت و چه بسا اگر بمب بود مردم جنگ را بهتر و بیشتر لمس میکردند.

*مقام معظم رهبری بیش از یک دهه است بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند و تحریم ها را جنگ تمام عیار علیه نظام عنوان کرده اند.

*ارتباطات اقتصادی با ارتباطات سیاسی و فرهنگی در هم تنیده است و برای مطرح شدن کشور به عنوان قدرت اقتصادی باید این مولفه ها با هم پیش رود.

*در ۲۰ تا ۴۰ سال آینده با استفاده از ظرفیت ها و منابع ملی حتی میتوانیم سومین کشور اقتصادی دنیا شویم و با توجه به جمیع ظرفیت های ایران این امر دور از دسترس نیست.

*هر استان ما به لحاظ وسعت و مساحت به اندازه یک کشور اروپایی است و لذا صحبت در مورد جمهوری اسلامی صحبت از یک کشور بزرگ و همچنین اولین کشور دنیا از نظر دارایی نفت و گاز است.

*نیروی انسانی بسیار مهم است چرا که بهره وری از این منابع را انجام میدهد و ما با ۸۰ میلیون نفر در حال حاضر یکی از پر جمعیت ترین کشورهای جهان هستیم.

*اگر جمهوری اسلامی به این جایگاه برسد و کشورهای مسلمان نیز از ایران الگو بگیرند حیات غرب به خطر خواهد افتاد و وضع تحریم ها علیه ایران دفاع غرب در برابر ایران بابت دور کردن این خطر است.

*حال این سوال مطرح است که ما در آستانه پیروزی هستیم یا در حال شکستیم؟

باید گفت چون ما در موضع مقاومت هستیم پس در آستانه پیروزی قرار داریم.

اگر بتوانیم در خط مقاومت اقتدار دلار را بشکنیم پیروز خواهیم شد و شکست های آمریکا در منطقه و رفتن کشورها به سمت پیمان های پولی دو جانبه این مهم را رقم خواهد زد.

* قیام، قوام و استقامت سه مولفه گفتمانی اقتصاد مقاومتی است.

* قیام نیازمند سه شاخصه است. تولید ملی، دانش و انگیزه، قوام نیز سه شاخصه عدالت،مردمی بودن و فساد ستیزی را نیاز دارد و استقامت نیز انعطاف پذیری، ضد شکنندگی را باید دارا باشد که این سه مولفه با سرمایه اجتماعی گره خورده است.

*مجموعه هایی مانند مسجد مقدس جمکران بیشترین سهم را در تشکیل سرمایه اجتماعی دارند.

*مسجد مقدس جمکران باید قطب آموزش اقتصاد مقاومتی که چشمه ای از اقتصاد زمان ظهور است قرار گیرد.

*وقف قله اقتصاد مقاومتی است و وقتی مالکیت از دولتی به خصوصی، از خصوصی به مردمی و از مردمی به الهی منتقل شود بیماری اقتصادی درمان خواهد شد.

*اخلاق وقفی باید در سیستم تعلیم و تربیت ما فراگیر و نهادینه شود.

* آموزش مردم در خصوص ارتقای عقاید اقتصادی مانند برکت و رزاقیت خدا، ارتقای اخلاق اقتصادی مانند دوری از مصرف گرایی و گام برداشتن در عرصه تولید، احکام اقتصادی و سوادراهبردی اقتصادی از مهمترین عوامل رسیدن به اقتصاد مقاومتی است که مسجد مقدس جمکران میتواند در این عرصه ورود جدی کرده و اثرگذار باشد.

انتهای پیام/ح