سید حسین موسوی رابطی در گفت‌وگو با مرکز خبر مسجد مقدس جمکران با‌بیان اینکه کاروان خادمان افتخاری مسجد مقدس جمکران به مشهد مقدس اعزام شده‌اند، اظهار کرد: اعزام این کاروان در دومین دهه محرم اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و با عنایت حضرت ولی‌عصر(عجل الله تعالی فرجه) و امام رضا(علیه السلام) صورت گرفت.
وی با اشاره به اینکه ۲۵۰ نفر از خادمان افتخاری در این کاروان حضور داشتند، افزود: هدف از این سفر معنوی ارتقاء سطح معنوی خادمان، انسجام بیشتر آن‌ها، عرض تسلیت به ساحت مقدس امام رضا(علیه السلام) و ارائه آموزش های لازم به خادمان بوده‌است.
مدیر مرکز خادمان افتخاری مسجد مقدس جمکران گفت: سفر کاروان پس از ثبت‌نام خادمان فعال بخش‌های مختلف از ۱۸ مهرماه آغاز شد و به‌مدت سه روز ادامه داشت که در این مدت برنامه های فرهنگی و جانبی گسترده‌ای برگزار شد.
وی با تأکید براینکه همه‌روزه برنامه عزاداری ایام شهادت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) برگزار می‌شد، ادامه داد: عرض تسلیت به ساحت مقدس امام رضا(علیه السلام) با اشعار زیبای خادمانی که لباس و حمایل متحدالشکلی داشتند در شب جمعه و با شکوه بسیارزیاد در حرم مطهر برگزار شد.
موسوی رابطی به برنامه‌های روزانه کاروان خادمان افتخاری مسجد مقدس جمکران اشاره و اظهار کرد: قرائت زیارت امین‌الله، برگزاری مسابقان فرهنگی و قرآنی، شرکت در مراسم ویژه خطبه‌خوانی خادمان آقا علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) از برنامه‌های روزانه این کاروان به‌شمار می‌رود.
وی خاطرنشان کرد: تعدادی از خادمان افتخاری مسجد مقدس جمکران در ویژه برنامه قرآنی خادمان علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) در بعدازظهر پنج‌شنبه شرکت کرده و در صبح پنج‌شنبه نیز مهمان سفره بابرکت ایشان بودند.
مدیر مرکز خادمان افتخاری مسجد مقدس جمکران با اشاره به برگزاری مسابقه حفظ دعای عهد ابراز کرد: در روز پایانی آزمون دعای عهد برگزار شد و تمامی حافظان موفق به حفظ این دعای پرفیض شدند.
وی با اشاره به حضور خادمان در نماز جمعه شهر مقدس مشهد بازخورد خوبی داشته‌است، گفت: این اقدام خادمان مورد توجه، استقبال و تقدیر ستاد نماز جمعه مشهد قرار گرفت و در تریبون اصلی نیز از این حرکت خدام قدردانی شد.
موسوی رابطی پیامدهای کاروان خادمان را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: با برگزاری چنین برنامه‌های معنوی روحیه معنوی خادمان بیشتر شده و آگاهی‌شان افزایش می‌یابد، همچنین سطح کمی و کیفی خدمات به زائران این بارگاه مبارک افزایش می‌یابد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال‌های آینده نیز این مراسم معنوی برگزار و بر اخلاص و معنویت افراد افزوده شود.
انتهای پیام/خ