به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد  در مراسم دعای توسل مسجد مقدس جمکران، یکی از نشانه های مؤمن را حبّ علی بن ابی طالب(علیه السلام) عنوان کرد و گفت: اگر کسی تمام عمر خود را نماز بخواند و از این نماز خواندن کمر او مانند کمان شود و تمام اموالش را به فقرا بدهد، خداوند او را با صورت به جهنم می اندازد.

وی اظهار داشت: مهمترین نعمتی که خداوند به انسان عطا کرده، نعمت اهل بیت(علیهم السلام) است و هر کس از اهل بیت(علیهم السلام) جدا شود، حتی اگر فرزند پیامبر باشد، فایده ندارد و با صورت به جهنم می رود.

کارشناس مذهبی رسانه ملی گفت: امام صادق(علیه السلام) می فرمایند، روی جهنم پلی قرار دارد و همه باید از روی آن عبور کنند و هیچ کس از پل صراط، حق عبور ندارد مگر کسی که جواز عبور از امیرمؤمنان امام علی(علیه السلام) داشته باشد.

وی افزود: تقسیم کننده بهشت و جهنم علی بن ابی طالب(علیه السلام) است و هر کس او را دوست داشته باشد در مسیر بهشت و هر کس کینه او را در دل داشته باشد، در مسیر جهنم است، همچون داعشی ها که قصد جسارت به قبور اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) داشتند و به زن و کودک مظلوم هم رحم نکردند.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد یادآور شد: دوست واقعی اهل بیت(علیهم السلام) کسی است که کنار دوستی اهل بیت(علیهم السلام)، دوستان ایشان را نیز دوست داشته باشد؛ با دشمنان آل الله هم باید دشمن باشد، در واقع تولی و تبری را باید با هم داشته باشد.

وی با بیان این که خدای متعال هر کس را دوست داشته باشد، حب اهل بیت(علیهم السلام) را در دل او قرار می دهد، اظهار داشت: عشق اهل بیت(علیهم السلام) با اجزای بدن مؤمن عجین شده و این ولایت و معرفت نسبت به اهل بیت(علیهم السلام) از سوی خدای متعال به بندگان مرحمت می شود.

سخنران مسجد مقدس جمکران گفت: اگر دنیا، آخرت و همه خوبی ها را می خواهید، آن را در محبت اهل بیت(علیهم السلام) پیدا کنید؛ یکی از نشانه های مؤمنان حب امام حسین(علیه السلام) است که نمونه آن را در اجتماع جهانی اربعین حسینی شاهد هستیم که هر ساله با عظمت بیشتری برگزار می شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اجتماع عظیم اربعین حسینی ابراز داشت: به عدد هر قطره زائر امام حسین(علیه السلام)، خداوند هفتاد هزار فرشته خلق می کند که برای او تا روز قیامت تسبیح و استغفار می کند.

حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد در ادامه بیان داشت: افزون بر موکب های عراق، هزاران موکب فقط از سوی ایران در مسیر زائران اربعین حسینی دایر شده است؛ قدر این اربعین را باید بدانیم و به بهترین وجه از آن بهره گیری کنیم.

وی در پایان با گرامی داشت یاد و خاطره حجت الاسلام والمسلمین مصطفی خمینی، تأکید کرد: گریه های امام خمینی(ره) هم وقف اهل بیت(علیهم السلام) بود و در رحلت فرزند بزرگوارشان شاهد بودیم که ایشان فقط در مصائب اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) گریستند.

انتهای پیام/خ