به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام سید حسین آقامیری در مراسم دعای کمیل مسجد مقدس جمکران با بیان این که ما در تاریخ عاشورا با سه گروه منفعت طلب، مصلحت طلب و آرمان طلب رو به رو بودیم، گفت: منفعت طلب کسی است مثل شریح قاضی در ماجرای هانی بن عروه، که برای رسیدن به منافع شخصی و گروهی خود حاضر است به راحتی آرمان ها و ارزش های دینی خود را زیر پا قرار دهد.

کارشناس مسائل مذهبی ابراز داشت: مصلحت طلبان هم منفعت طلب هستند اما با صراحت به دنبال منافع خود نمی روند و در لایه ای از نفاق آن را پیگیری می کنند؛ در واقع فریاد می زنند که دغدغه مردم را دارند اما در باطن از دغدغه مردم، فقط سر و صدای آن را دارند.

وی ادامه داد: آرمان طلب ها هم به دنبال منافع شخصی خود هستند اما آن جا که قرار باشد میان منافع و حفظ ارزش ها و آرمان هایشان یکی را انتخاب کنند، حاضرند منافع خود را فدای آرمان ها کنند که شهدا در زمره این گروه هستند.

سخنران مسجد مقدس جمکران افزود: جامعه آرمان طلب است که می تواند زمینه ساز ظهور حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه) باشد و جامعه منفعت طلب اصلا دغدغه امام زمان(علیه السلام) را ندارد و اگر هم از ایشان دم بزند، تا زمانی این کار را می کند که منافع او در خطر نباشد.

وی خاطرنشان کرد: امروزه برخی امام زمان(علیه السلام) را به یک دروغ، تهمت، عروسی و یک گناه کوچک می فروشند؛ این افراد چه فرقی با اهل کوفه دارند که امام خود را به چند درهم بی ارزش دنیایی فروختند.

حجت الاسلام آقامیری با تأکید بر این که امام زمان(علیه السلام) ناظر بر همه اعمال ما هستند، گفت: ایشان بر همه احوالات و غصه های انسان آگاه است و حتی به دردهایی از ما آگاه هستند که خودمان از آن ها بی‌‏خبریم؛ اگر بدانیم که ایشان ناظر بر اعمال ماست و گناه کنیم، جفای در حق امام زمان(عج) است.

وی تصریح کرد: دشمنان ما امروز برای این که ما را از امام زمان(علیه السلام) جدا کنند، می گویند در ماه اول محرم هر کاری دلتان می خواهد بکنید از آن طرف برای امام حسین(ع) هم نذورات بدهید؛ این در حالی است که بر اساس آمار رسمی نیروی انتظامی، آمار جرم و جنایت در دهه اول محرم به شدت کاهش پیدا می کند.

کارشناس مسائل مذهبی اظهار داشت: برای برخی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) فقط در زمینه های خاصی از زندگی آن ها حضور دارد و در بقیه موارد به سلیقه خود عمل می کند؛ پدران و مادران در تربیت فرزندان باید امام زمان(علیه السلام) را مدنظر داشته باشند.

وی تأکید کرد: مشکل امثال «سلیمان بن صرد خزاغی» این است که معیار حق را اشخاص دانند نه به حق؛ اگر سلیمان براساس معیار حق تصمیم گیری می کرد، مسلم بن عقیل به این شکل در کوفه تنها نمی ماند؛ متأسفانه امروز هم در جامعه ما افرادی هستند که می گویند، صبر کنید آقا بیاید، در رکاب ایشان خواهیم بود.

سخنران مسجد مقدس جمکران گفت: ممکن است افرادی مصلحت طلب و منفعت طلب باشند که در اجتماع عظیم و جهانی اربعین حسینی هم حضور پیدا کنند اما هنوز هم جهنمی باشند؛ در صحنه عاشورا هم یزیدیان با شعار «قربه الی الله» شمشیر، سنگ و حتی عصا بر پیکر مطهر سالار شهیدان می زدند.

وی با بیان این که منفعت طلبی و مصلحت طلبی خصلتی است که فرد اصلا احساس نمی کند که دارد به سمت جهنم می رود، بیان داشت: این افراد تصور می کنند دارند به سمت بهشت می روند.

کارشناس مسائل مذهبی در بخش دیگر سخنان خود به حربه های دشمن برای تخریب هیأت ها اشاره کرد و افزود: هیأت تنها جمعی است که قدمت آن به زمان خلقت ابوالبشر بر می گردد در حالی که امروز بی نظمی را معنای هیأتی کار کردن می دانند.

حجت الاسلام آقامیری در پایان سخنان خود گفت: اگر آرمان طلب شویم، می توانیم برای ظهور امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) زمینه سازی کنیم؛ اگر دشمن بتواند این آرمان طلبی را از ما بگیرد، پیروز شده است؛ متأسفانه امروزه هر کس حرف غیر منطقی و بی اساس می زند، می گویند آرمانی صحبت نکن؛ این حربه دشمن است و باید مراقب آن باشیم تا مثل هیأت آن را خراب نکنند.

انتهای پیام/خ