به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام سیدمحمدصادق میرشفیعی بامداد جمعه در مراسم دعای ندبه مسجد مقدس جمکران به بیان نکاتی درباره زائران اباعبدالله الحسین(علیه السلام) پرداخت.

سخنران مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: رسول خدا(صلی الله علیه و آله) می فرمایند، در روز قیامت بهترین جای بهشت، حرم مطهر امام حسین(علیه السلام) است؛ ایشان در ادامه می فرمایند من قطعا بر زئران فرزندم حسین(علیه السلام) شفاعت می کنم و آن ها در حوز کوثر وارد می شوند.

وی با بیان این که افرادی که به زیارت امام حسین(علیه السلام) می روند، همچون نوزادی هستند که امروز از مادر خود زاییده شده و پاک و مطهر می گردند، تصریح کرد: البته باید توجه داشت که حق الناس هیچ گاه از گردن انسان برداشته نخواهد شد تا زمانی که آن را ادا کند و یا حلالیت بطلبد.

کارشناس مسائل مذهبی و استاد حوزه علمیه قم ابراز داشت: خدای متعال نعمات و برکاتی به زائر اباعبدالله الحسین(علیه السلام) می دهد که هیچ کس ندیده و هیچ گوشی نشنیده است.

وی به بیان رسول خدا(صلی الله علیه و آله) درباره سرزنش کردن زائران عتبات عالیات اشاره کرد و بیان داشت: عده ای از مردم پست، زائران قبور اهل بیت(علیهم السلام) و امام حسین(علیه السلام) را سرزنش می کنند و آن ها را مثل کسی که زنا کرده باشد و او را به خاطر این عمل زشت سرزنش می کنند، می پندارند.

حجت الاسلام میرشفیعی تأکید کرد: افرادی که زائران سالار شهیدان را سرزنش می کنند، بدترین امت هستند و شفاعت خداوند شامل حال آن ها نمی گردد؛ وهابیت، مستکبران و معاندان، از این دسته افراد هستند که گاهی در فضای مجازی هم شبهه ها و سرزنش آن ها مشاهده می شود.

سخنران مسجد مقدس جمکران در پایان خاطرنشان کرد: افراد بسیار زیادی که از حال و آینده آن ها ناامید می شدند، آن ها را به سفر کربلا می بردند و موجب می شد که متحول شوند؛ در تاریخ داریم که بسیاری از انسان های لاابالی در کربلا متحول شدند.

انتهای پیام/خ