به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حاج حسن شالبافان در حاشیه حضور در موکب مسجد مقدس جمکران در بیان تاریخچه پیاده‌روی اربعین گفت: بحث پیاده‌روی اربعین به همان سال‌های شهادت حضرت سیدالشهدا(علیه‌السلام) بازمی‌گردد که جناب جابر و اطرافیانش به سمت کربلا آمده و در کنار فرات غسل زیارت کردند و به زیارت قبر مطهر حضرت مشرف شدند.
وی افزود: این شور و حالی که در ایام پیاده‌روی اربعین مشاهده می‌کنید به‌یقین مرتبط با این حدیث از امام صادق(علیه‌السلام) است که فرمودند، با شهادت جد غریب ما امام حسین(علیه‌السلام) حرارتی در قلب و دل مؤمنین ایجادشده که روزبه‌روز بر این حرارت افزوده می‌شود.
این مداح اهل‌بیت(علیهم‌السلام) تصریح کرد: براین اساس مشاهده میکنید که در روزهای ابتدایی شروع پیاده روی، با وجود هوای بسیار نامساعد و مملو از گرد و خاک مردم با عشق به سمت حرم حضرت سیدالشهدا(علیه‌السلام) حرکت کردند.
شالبافان با اشاره به این موضوع که حضرت ولیعصر(عجل الله تعالی فرجه) در زمان ظهور خود مردم را با نوای ای اهل عالم من پسر حسینم و جدم حسین است صدا میزنند گفت: این همایش و پیاده روی عظیم اربعین زمینه ساز ظهور است چراکه مردم باید وقتی نام حسین را از امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) میشنوند به شناخت کافی از امام حسین(علیه‌السلام) رسیده باشند و موکب مسجد مقدس جمکران در این زمینه می تواند رسالت خطیری را عهده دار باشد.
وی با اشاره به اینکه اربعین نشان‌دهنده اتحاد مسلمانان جهان است خاطرنشان کرد: درصحنه کربلا هم یاران امام حسین(علیه‌السلام) از هر قبیله و مذهبی وجود داشتند اما همگی در روز عاشورا ندای لبیک یا حسین(علیه‌السلام) سر دادند، لذا در روز اربعین هم مسلمانان همگی زیر یک پرچم شعار هیهات من الذله و اللهم عجل لولیک الفرج را سر خواهند داد.
انتهای پیام/ش