به گزارش روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، محمدعلی زارع در تشریح برنامه‌های تدارک دیده‌شده برای کودکانی که در مسیر پیاده‌روی اربعین قدم برمی‌دارند اظهار کرد: در بررسی چهار سال فعالیتی که برای کودکان در موکب مسجد مقدس جمکران انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم تا کاری کنیم که خاطره بسیار خوبی در ذهن کودکان از پیاده‌روی اربعین شکل بگیرد و این خاطره بتواند آن‌ها را به مسیرهای زیبایی در زندگی هدایت کند.

وی افزود: به همین جهت برای تولید هدیه‌ای کودکانه در نظر گرفتیم تا از بادکنک که یک اسباب‌بازی بین‌المللی بوده و یک ارتباط خوبی را با طبیعت بچه‌ها فراهم کرده و همچنین بسیار سبک و قابل‌حمل است استفاده کرده و با چاپ برچسب روی بادکنک‌ها یک نشانی از مسجد مقدس جمکران را در ذهن بچه‌ها تداعی کنیم. امسال بالغ‌بر ۱۰۰ هزار بادکنک برای توزیع بین کودکان تهیه‌شده بود که استقبال خوب کودکان از آن را شاهد بودیم.

مسئول بخش کودکان موکب مسجد مقدس جمکران با اشاره به استقبال بچه‌ها از توپ‌های کوچک سبزرنگ که نوار مشکی دور آن زده‌شده بود، بیان کرد: امسال هم همان توپ‌ها را برای بچه‌ها در اندازه‌های بزرگ‌تر در کنار بسته‌هایی که حاوی آب‌نبات‌هایی با طعم‌های مختلف هستند را فراهم کردیم.

زارع ادامه داد: با توجه به اینکه در کشور عراق توجه به ارتباط گل نرگس با حضرت نرجس خاتون مادر امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) بسیار کم است، سه هزار شاخه گل نرگس با روبان مشکی تهیه کردیم تا در پیاده‌روی بین زائران کودک توزیع کنیم.

وی گفت: روی این گل‌های نرگس کارت‌هایی با عبارت «یا صاحب‌الزمان! گل نرگس عطر مادر شمارا دارد» را به دو زبان فارسی و عربی  چاپ و نصب‌کرده‌ایم.

وی از حضور ۱۰ نفر از همکاران مرکز گل نرگس در موکب خبر داد و گفت: ما با کمک این همکاران فعالیت خود را قبل از نماز صبح آغاز کرده و تا پس از نماز مغرب ادامه می‌دهیم که البته آماده‌سازی این هدایا از حدود سه ماه قبل صورت گرفته بود.

مسئول بخش کودکان موکب مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: باوجوداینکه آماده‌سازی این هدایا بسیار وقت‌گیر بود اما همکاران ما در مرکز گل نرگس با عشق و علاقه خاصی و از طریق جمع‌آوری نذورات خود، خانواده و آشنایان این امر مهم را انجام دادند که امیدواریم توانسته باشیم خاطره ماندگار از اربعین را در ذهن کودکان ایجاد نماییم.

انتهای پیام/ش