به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حسن رحیم‌پور ازغدی عصر امروز در جمع زائران اربعین حسینی در موکب مسجد مقدس جمکران، به تبیین دلایل مظلومیت امام حسین(علیه السلام) پرداخت و اظهار کرد: باآنکه پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) فرموده بودند حسین منی و انا من حسین، ولی یزید با جوسازی و فضاسازی در نخستین گام سبب جدایی امت از امام شد.
وی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ هزار نامه از کوفه برای امام حسین(علیه السلام) ارسال شد که در آن تاکید کردند تا پای خون ایستاده‌ایم، افزود: قطع ارتباط مستقیم بین صفوف امت در حال پیوست به قیام امام حسین(علیه السلام) و کوفه و استفاده از ادبیات دینی و شعار دوستی برای ورود به کوفه دو تاکتیک ابتدایی برای جداسازی اهل قیام و امام حسین(علیه السلام) بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: دشمن باکارهای اطلاعاتی و نفوذ، بین نهضت و امام حسین(علیه السلام) فاصله انداختند که امروز هم این اتفاق در حال رخ دادن است و برخی با شعارهای خوب مردمی از نقاط ضعف استفاده و در حال ضربه زدن هستند.
وی یکی دیگر از حربه‌های عبیدالله ابن زیاد را ترساندن آدم‌های نیم‌بند دانست و گفت: اکثر مردم علاقه‌مند به امام حسین(علیه السلام) بودند، ولی هرچه کار جلوتر رفت افراد با احساس خطر از کاروان امام حسین(علیه السلام) جداشده و از ثابت‌قدمی خارج شدند.
رحیم‌پور ازغدی با تأکید بر اینکه عبیدالله ابن زیاد با پول، مردم کوفه را به قیمت امروزی میلیاردها تومان خرید، ابراز کرد: اکثر مردم کوفه اهل خیانت نبودند ولی با ترس، پول و امکانات پشت به امام حسین(علیه السلام) کردند، همچنین چند نفر از افراد قبایل را اعدام و برای آدم‌فروشی جایزه تعیین کردند.
وی با بیان اینکه یزدیان بعد از جداسازی مردم از امام، آن‌ها را در خط مقدم مبارزه با امام حسین(علیه السلام) قرار دادند عنوان کرد: آن‌ها با گروکشی و کشتار فجیع افراد بی‌گناه و مرتبطین با حضرت مسلم(علیه السلام) و امام حسین(علیه السلام) و حتی پیک‌های امام حسین(علیه السلام) باهدف ترساندن مردم کوفه موفق شدند نه‌تنها کوفه را بگیرند، بلکه سپاهی هم در برابر امام حضرت مهیا کنند و فاجعه کربلا را رقم بزنند.
انتهای پیام/ح