به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، احمد حاجی زاده با بیان اینکه اربعین حسینی زمانی برای قدرت نمایی و اتحاد مسلمانان و گردآمدن آنها زیر پرچم اهل بیت(علیهم السلام) به پرچمداری امام حسین(علیه السلام) است، اظهار کرد: این رویداد به یقین یکی از موثرترین برنامه های عملی برای زمینه سازی ظهور حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) است و مسجد مقدس جمکران به عنوان پایگاه عظیم تشیع در این مسیررسالتی سنگین دارد.

وی ادامه داد: در این راستا مسجد مقدس جمکران برای چهارمین سال متوالی اقدام به برپایی موکب در مسیر نجف اشرف به کربلای معلی کرده که محوریت آن معرفت افزایی زائرین با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی است و در کنار آن نیز خدمات رفاهی از جمله اسکان، پذیرایی در سه وعده صبحانه، ناهار و شام و میان وعده های مختلف را به زائرین اربعین ارائه می دهد.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های این مکان مقدس در روز اربعین اشاره کرد و گفت: ویژه برنامه اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در روز اربعین با همکاری هیئات مذهبی از ساعت ۱۵:۳۰ در صحن جامع مهدوی برگزار خواهد شد که به این منظور تدابیر لازم اندیشده شده است.

حاجی زاده از برگزاری جلسات مختلف با دستگاه های اجرایی استان از جمله شهرداری، هلال احمر، اورژانس و نهادهای نظامی و انتظامی خبر داد و ابراز کرد: در این جلسات از مسئولین و تشکل‌های مردمی درخواست شده برای خدمت رسانی به زائرین در مسیر بلوار پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله) امکانات خود را بسیج کنند.

وی افزود: مسجد مقدس جمکران شبستان های کربلا، امام علی(علیه السلام) و حضرت زهرا(سلام الله علیها) را به منظور اسکان زائرین فراهم کرده است که در یک هفته اخیر بیش از ۴۰ هزار نفر در این اماکن اسکان شبانه داشته اند.

معاون اجرایی مسجد مقدس جمکران ادامه داد: چایخانه های این مکان مقدس هم در این ایام با همت خادمین مسجد برای پذیرایی از زائران فعال هستند و هر روز در قالب توزیع صبحانه، غذای گرم، شیر، خرما، چای و میوه از زائران اربعین حسینی پذیرایی می کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه مسجد مقدس جمکران در بازگشت زائرین از کربلای معلی نیز میزبان آنها خواهد بود و امکانات اسکان و پذیرایی در حد توان ارائه خواهد شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم مراسم روز اربعین بتواند محفلی برای جاماندگان از کربلا باشد و در این مراسم ضمن تسلیت به قطب عالم امکان امام زمان(علیه السلام) تجدید عهدی با آن حضرت داشته باشیم.

انتهای پیام/ش