به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین مؤمنی عصر امروز در اجتماع عظیم جاماندگان اربعین حسینی در مسجد مقدس جمکران به ایراد سخن پرداخت.

سخنران مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: امام حسین(علیه‌السلام) در زمان حرکت سند چشم‌اندازی را ترسیم کردند که شهدای مدافع حرم و انقلاب همه در راستای آن هدف حرکت کردند و امروز هر چه داریم به برکت همین سند چشم‌انداز است.

کارشناس دینی رسانه ملی بابیان اینکه امام خمینی(ره) فرمودند که نظام و انقلاب ما هر چه دارد از محرم و صفر دارد، تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب همیشه چفیه در گردن دارند و به معنای این است که ما در جنگ هستیم.

وی در ادامه سخنان خود ابراز داشت: شهدای مدافع حرم حاضر در مجلس حال و هوای ما را کربلایی کردند و پیام امام حسین(علیه‌السلام) را آورده‌اند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مؤمنی خاطرنشان کرد: امام حسین(علیه‌السلام) فرمودند تا شب عاشورا مشخص می‌شود که چه افرادی واقعاً با ما هستند؛ جمعیت زیادی با حضرت به کربلا آمدند اما بسیاری از آن‌ها شب عاشورا پس از اتمام‌حجت سالار شهیدان، از زیر خیمه فرار کردند.

وی تصریح کرد: ما نگران این ریزش‌ها نیستیم چون باید این ریزش‌ها باشد تا رویش‌ها خودش را نشان دهد؛ با فرار این افراد است که امثال حضرت قاسم(علیه‌السلام) نمایان می‌شوند که شهادت را شیرین‌تر از عسل می‌دانند.

سخنران مسجد مقدس جمکران بیان داشت: مصیبتی که بر حضرت قاسم(علیه‌السلام) وارد شد هیچ‌کدام از شهدای کربلا ندیدند؛ تنها بدنی که دو بار زیر سم اسب‌ها رفت پیکر مطهر حضرت قاسم(علیه‌السلام) بود و در دفعه اول ایشان هنوز زنده بودند.

وی با اشاره به اینکه امام حسین(علیه‌السلام) اهل بذل بودند، ادامه داد: هر که می‌خواهد در این انقلابِ حسینی بماند، باید اهل بذل باشد؛ حضرت هر چه داشتند بدون کمترین چشم‌داشتی دادند و حتی طفل شیرخواره خود را هم فدا کردند.

کارشناس دینی رسانه ملی در پایان گفت: امام حسین(علیه‌السلام) خود را برای لقای خداوند آماده کرد و هیچ‌چیز جز لقا و رضای خداوند در نظر ایشان نبود؛ تنها یکجا فریاد امام حسین(علیه‌السلام) در کربلا شنیده شد و آن‌هم زمانی بود که نگاه ایشان به پیکر پاره‌پاره حضرت علی‌اکبر(علیه‌السلام) افتاد و هفت بار فریاد «ولدی» سردادند.

انتهای پیام/ح