به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران،معاونت فرهنگی این مکان مقدس در روز اربعین حسینی برنامه های مختلف فرهنگی را برای میزبانی از خیل عظیم عزاداران حسینی تدارک دیده بود.

از جمله این برنامه ها اجرای طرح قرآنی «همنوا با کاروان نور» بود که به همت دارالقرآن مسجد مقدس جمکران و اتحادیه مؤسسات و تشکل های قرآنی استان قم برگزار شد.

این محفل قرآنی در روز پنج شنبه با حضور جامعه قرآنی استان قم و خیل کثیر عاشقان و منتظران امام زمان(علیه السلام) و با برنامه‌هایی همچون تلاوت قرآن کریم توسط قاریان و حافظان نوجوان و بزرگسال کشوری و بین‌المللی برگزار شد.

تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط استاد علی اصغر شعاعی قاری بین المللی قرآن کریم، مجتبی کریمی آذر، محمد خلف زاده، و علی زینالی، علیرضا سلیمی از قاریان نوجوان کشور و اجرای همخوانی و تواشیح توسط گروه های رضوان و عترت قم از جمله برنامه های طرح قرآن همنوا با کاروان نور بود که با اجرای کلانتر زاده همراه شد.

بیان سیره قرآنی امام حسین(علیه السلام) و قرائت آیات مرتبط با آن حضرت نیز در این طرح قرآن به اجرا رسید.

در این برنامه معنوی که با هدف فرهنگ‌سازی قرآنی طراحی شده بود با توزیع کارت های ختم قرآن بین زائران مسجد مقدس جمکران، دو دوره کامل قرآن کریم به نیت شهدای کربلا ختم شد.

انتهای پیام/ش