به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، یکی از برنامه های فرهنگی مسجد مقدس جمکران در موکب اربعین که برای نخستین بار با همکاری دارالقرآن مسجد مقدس جمکران برگزار شد، برنامه نجوم، قرآن و عترت بود که مخاطبان زیادی را به خود جذب کرد.

هدف از اجرای این برنامه بیان دیدگاه و نگاه امام حسین(علیه السلام) نسبت به جهان آفرینش و هستی باتوجه به فرازهایی از دعای مشهور عرفه است و با اجرای آن سعی شد دیدگاه بلند و عارفانه ای که حضرت اباعبدلله(علیه السلام) نسبت به جهان هستی دارند را در جهت شناخت ایشان برای زوار نشان داده شود.

مسئول غرفه نجوم موکب مسجد مقدس جمکران در این باره اظهار کرد: ما در این برنامه ابتدا جهان هستی و چیزهایی که تاکنون از آسمان و فضای لایتناهی شناختیم را برای زائران حسینی بیان می کنیم و سپس به فرازی از دعای عرفه که درآن خدارا با توجه به آسمان، زمین و کائنات و هستی معرفی کرده است میپردازیم.

وی گفت: انسان وقتی عقایدش مبتنی بر راستی و صدق باشد به راحتی فریب مذاهب دروغین را نمیخورد، لذا در همین راستا ما این مجموعه را به همت دارالقرآن مسجد مقدس جمکران ایجاد کردیم تا بتوانیم قدم خوبی را برای افزایش فهم و بینش مردم نسبت به امام حسین(علیه السلام) برداریم.

انتهای پیام/ش