به گزارش مرکز خبر روابط عمومي مسجد مقدس جمكران، یکی از برنامه های فرهنگی مسجد مقدس جمکران در موکب اربعین که براي نخستين بار با همكاري دارالقرآن مسجد مقدس جمكران برگزار شد، برنامه نجوم، قرآن و عترت بود که مخاطبان زیادی را به خود جذب کرد.

هدف از اجرای اين برنامه بيان ديدگاه و نگاه امام حسين(علیه السلام) نسبت به جهان آفرينش و هستي باتوجه به فرازهايي از دعاي مشهور عرفه است و با اجرای آن سعی شد ديدگاه بلند و عارفانه اي كه حضرت اباعبدلله(علیه السلام) نسبت به جهان هستي دارند را در جهت شناخت ايشان براي زوار نشان داده شود.

مسئول غرفه نجوم موكب مسجد مقدس جمكران در این باره اظهار کرد: ما در اين برنامه ابتدا جهان هستي و چيزهايي كه تاكنون از آسمان و فضاي لايتناهي شناختيم را برای زائران حسینی بيان می کنیم و سپس به فرازي از دعاي عرفه كه درآن خدارا با توجه به آسمان، زمين و كائنات و هستي معرفي كرده است ميپردازيم.

وی گفت: انسان وقتي عقايدش مبتني بر راستي و صدق باشد به راحتي فريب مذاهب دروغين را نميخورد، لذا در همين راستا ما اين مجموعه را به همت دارالقرآن مسجد مقدس جمكران ايجاد كرديم تا بتوانيم قدم خوبي را براي افزايش فهم و بينش مردم نسبت به امام حسين(علیه السلام) برداريم.

انتهای پیام/ش