به گزارش مرکز خبر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام سیدمهدی‌هاشمی زاده از جمع آوری و ارسال مایحتاج زلزله زدگان منطقه غرب کشور از مسجد مقدس جمکران خبر داد و گفت: مسجد مقدس جمکران به عنوان یک مسجد و پایگاهی فرهنگی، معنوی و اجتماعی در کشور است.

مدیر روابط عمومی و بین الملل مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: از صدر اسلام مساجد به عنوان پایگاه‌هایی شناخته می‌شوند که مرکزیت خاصی برای امور مختلف اجتماعی دارند.

وی در ادامه بیان کرد: مرکزیت این مسجد مقدس به ویژه در این چند سال احساس می‌شود و حضور زائران و عاشقان حضرت حجت(عجل الله تعالی فرجه) از سراسر کشور به این مهم افزوده است.

‌هاشمی‌زاده با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در زمینه یاری رساندن به زلزله زدگان منطقه غرب کشور گفت: با توجه به این تأکید رهبر معظم انقلاب تصمیم گرفته شد تا از ظرفیت عظیم این مسجد مقدس استفاده کنیم.

وی ادامه داد: سه شنبه شب و همزمان با برگزاری مراسم پر فیض دعای توسل در مسجد مقدس جمکران، با اعلام عمومی در میان زائران و مجاوران میعادگاه منتظران به جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی زائران پرداخته می‌شود.

مدیر روابط عمومی و بین الملل مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: این کمک‌ها شامل مایحتاج اساسی زلزله زدگان است؛ تمام این اقلام نو و استفاده نشده خواهد بود که پس از جمع آوری، در اماکن خاص تجمیع شده و پس از دپو، آماده ارسال خواهد شد.

وی با اعلام این خبر که مسجد مقدس جمکران تا پنجشنبه شب آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی زائران و مجاوران این مسجد مقدس است، یادآور شد: زمان ارسال کمک‌های مردمی به منطقه غرب کشور، پنجشنبه شب و بعد از مراسم پرفیض دعای کمیل خواهد بود.

‌هاشمی‌زاده تأکید کرد: مسجد مقدس جمکران این آمادگی را دارد تا در صورت نیاز از خادمان افتخاری و نیروهای متخصص خود برای کمک رسانی و امداد و نجات به مناطق زلزله زده در غرب کشور اعزام کند.

انتهای پیام/ع